Veiligheidsberaad vergadert maandag twee keer over corona
ARNHEM (ANP) - Het Veiligheidsberaad vergadert maandag twee keer over de coronacrisis. Maandagavond praat demissionair minister Ferd Grapperhaus (Justitie) de 25 burgemeesters van het beraad digitaal bij over nieuwe coronamaatregelen die het kabinet naar verwachting dinsdag aankondigt. Maandagmiddag blikt Kim Putters, directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau SCP met de burgemeesters vooruit op een toekomst met of zonder corona. Ook die bijeenkomst is digitaal.
Het Veiligheidsberaad is al enkele weken bezig met een langetermijnvisie op de coronacrisis. Volgens de burgemeesters gaat het coronavirus niet meer weg. De samenleving moet weten welke lijn de overheid op de langere termijn kiest, zodat dat voor iedereen duidelijk is. Als het doel duidelijk is, zijn maatregelen op de korte termijn ook beter uit te leggen, denken zij. Het helpt in elk geval niet om dilemma's steeds vooruit te schuiven, menen de burgemeesters. Er zijn al twee vergaderingen gewijd aan de polarisatie in de samenleving.
Het kabinet neemt dinsdag besluiten over eventuele aanscherpingen van de huidige maatregelen. Het gaat dan onder meer over een week extra kerstvakantie, verlenging van de avondlockdown en mogelijk nog nieuwe ingrepen om groepsvorming tegen te gaan. De burgemeesters zijn als voorzitter van hun veiligheidsregio verantwoordelijk voor de uitvoering en handhaving van de coronamaatregelen. Daarom geven zij vooraf hun mening over de uitvoerbaarheid van eventuele nieuwe ingrepen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen is dinsdagmiddag een aardbeving geweest. Die had volgens voorlopige metingen een kracht van 2,0. Zulke aardbevingen kunnen voelbaar zijn. Het epicentrum lag bij het dorp Woudbloem in de gemeente Midden-Groningen, enkele kilometers ten oosten van de stad Groningen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van het Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag worden niet vervolgd voor verwijtbaar handelen rond de dood van een 3-jarige patiënt in maart 2023. Dat maakt het OM dinsdag bekend.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Unie is ervan overtuigd dat Rusland zal opdraaien voor de oorlogsschade in Oekraïne. Dat zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas tegen het ANP bij de oprichtingsbijeenkomst voor een schadeclaimcommissie voor Oekraïne in Den Haag.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Secretaris-generaal van de Raad van Europa Alain Berset verwacht dat "binnen naar schatting 12 tot 18 maanden" een compensatiefonds voor de in Oekraïne geleden schade wordt opgericht. "Zodra het fonds operationeel is en de claims zijn onderzocht, zullen er uiteraard betalingen aan de slachtoffers volgen", zei hij bij een internationale conferentie hierover in Den Haag.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Video-app TikTok deelt de persoonlijke gegevens van gebruikers nog steeds met China, waar het moederbedrijf is gevestigd. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens. Die privacywaakhond heeft, samen met de toezichthouders in andere Europese landen, eerder bepaald dat TikTok dit niet mag doen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Om zich beter te kunnen voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, hebben Aruba, Curaçao en Sint Maarten nu hun eigen klimaatscenario's. Het KNMI heeft die samen met de meteorologische instituten op de Caribische eilanden opgesteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verbod op fossiele reclame in Den Haag vormt voor het demissionaire kabinet geen inspiratie om een landelijk verbod in te voeren. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat een nationaal verbod niet per se onmogelijk is, maar dat het juridisch nog te onzeker is.
1 uur geleden