Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheid van PSV-aanvaller Zahavi bekeken na overval op woning

Veiligheid van PSV-aanvaller Zahavi bekeken na overval op woning

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in overleg met de politie en de autoriteiten gekeken naar de veiligheid van Eran Zahavi, wiens gezin zondag thuis in Amsterdam werd overvallen. De club wilde niet zeggen of en hoe Zahavi nu wordt beveiligd. De Israëliër hoefde zich maandag niet in Eindhoven te melden, net als de andere PSV'ers die allemaal een vrije dag kregen na de zege in Tilburg op Willem II (0-2).

De selectie van trainer Roger Schmidt begint dinsdag aan de voorbereiding op de laatste twee competitiewedstrijden van het seizoen, tegen PEC Zwolle (donderdag in Eindhoven) en FC Utrecht (zondag in Utrecht). Het is onduidelijk of Zahavi daar bij is. De overval heeft het gezin van de Israëlische international, dit seizoen goed voor tien doelpunten in de Eredivisie, flink aangegrepen.

De 33-jarige Israëliër werd zondag in de bus op weg naar Tilburg gebeld door zijn vrouw. De overval was op dat moment aan de gang. PSV'ers die bij Zahavi in de bus zaten, hadden al snel door dat er iets aan de hand was. De aanvaller, die op de bank zou beginnen tegen Willem II, werd bij aankomst in Tilburg direct door een PSV-medewerker naar huis teruggebracht. De Israëliër besloot zich vorig jaar bij zijn komst naar Nederland in de Amsterdamse wijk Buitenveldert te vestigen, omdat daar een Joodse gemeenschap zit.

Persoonlijke eigendommen

De vrouw van de spits en vier jonge kinderen (waarvan er drie van hen zijn) werden tijdens de overval in hun huis vastgebonden. Zijn vrouw werd ook bedreigd met een vuurwapen. De twee overvallers zijn er met verschillende persoonlijke eigendommen en contant geld vandoor gegaan en lieten de vrouw en de kinderen hulpeloos achter, aldus de politie. De slachtoffers hebben geen letsel opgelopen, maar de overval is voor alle betrokkenen erg heftig en traumatisch geweest, zegt de politie. Er is slachtofferhulp ingeschakeld om het gezin te ondersteunen.

Zowel Zahavi als zijn vrouw Shay reageerde maandag via Instagram op de overval. De PSV'er spreekt in het Hebreeuws van een "zeer onplezierige gebeurtenis" die "veel verder gaat dan een normale inbraak en diefstal. Dank allen voor de bezorgdheid en liefde, we vragen iedereen om de situatie te begrijpen en onze privacy te respecteren, zodat we alles kunnen verwerken."

Meer uit Voetbal

Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

2 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

14 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

15 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

15 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

15 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

16 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

16 uur geleden