Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheid van PSV-aanvaller Zahavi bekeken na overval op woning

Veiligheid van PSV-aanvaller Zahavi bekeken na overval op woning

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in overleg met de politie en de autoriteiten gekeken naar de veiligheid van Eran Zahavi, wiens gezin zondag thuis in Amsterdam werd overvallen. De club wilde niet zeggen of en hoe Zahavi nu wordt beveiligd. De Israëliër hoefde zich maandag niet in Eindhoven te melden, net als de andere PSV'ers die allemaal een vrije dag kregen na de zege in Tilburg op Willem II (0-2).

De selectie van trainer Roger Schmidt begint dinsdag aan de voorbereiding op de laatste twee competitiewedstrijden van het seizoen, tegen PEC Zwolle (donderdag in Eindhoven) en FC Utrecht (zondag in Utrecht). Het is onduidelijk of Zahavi daar bij is. De overval heeft het gezin van de Israëlische international, dit seizoen goed voor tien doelpunten in de Eredivisie, flink aangegrepen.

De 33-jarige Israëliër werd zondag in de bus op weg naar Tilburg gebeld door zijn vrouw. De overval was op dat moment aan de gang. PSV'ers die bij Zahavi in de bus zaten, hadden al snel door dat er iets aan de hand was. De aanvaller, die op de bank zou beginnen tegen Willem II, werd bij aankomst in Tilburg direct door een PSV-medewerker naar huis teruggebracht. De Israëliër besloot zich vorig jaar bij zijn komst naar Nederland in de Amsterdamse wijk Buitenveldert te vestigen, omdat daar een Joodse gemeenschap zit.

Persoonlijke eigendommen

De vrouw van de spits en vier jonge kinderen (waarvan er drie van hen zijn) werden tijdens de overval in hun huis vastgebonden. Zijn vrouw werd ook bedreigd met een vuurwapen. De twee overvallers zijn er met verschillende persoonlijke eigendommen en contant geld vandoor gegaan en lieten de vrouw en de kinderen hulpeloos achter, aldus de politie. De slachtoffers hebben geen letsel opgelopen, maar de overval is voor alle betrokkenen erg heftig en traumatisch geweest, zegt de politie. Er is slachtofferhulp ingeschakeld om het gezin te ondersteunen.

Zowel Zahavi als zijn vrouw Shay reageerde maandag via Instagram op de overval. De PSV'er spreekt in het Hebreeuws van een "zeer onplezierige gebeurtenis" die "veel verder gaat dan een normale inbraak en diefstal. Dank allen voor de bezorgdheid en liefde, we vragen iedereen om de situatie te begrijpen en onze privacy te respecteren, zodat we alles kunnen verwerken."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

1 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

2 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

3 uur geleden
Depay voorlopig aan de kant met knieblessure

BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.

7 uur geleden
Gelijkspel Groningen en PEC Zwolle op besneeuwd veld in Euroborg

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.

19 uur geleden
Voetbalsters PEC Zwolle boeken monsterzege op Ajax

ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.

23 uur geleden
RB Leipzig blijft naaste belager Bayern na zege op Bremen

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.

23 uur geleden