
Veilig Verkeer Tholen: ‘Zet het liefst te allen tijden je licht aan, ook overdag’
THOLEN - Veilig Verkeer Nederland richt zich in Tholen op de schoolexamens en de verkeerscontroles. Jan en Jan vertellen alles over hun ervaring in dit vak, de ontwikkelen en geven tips om beter op te vallen met of zonder verlichting.
Jan Oudesluijs is voorzitter van Veilig Verkeer afdeling Tholen, daardoor maakt hij deel uit van het bestuur district Zeeland. Daarnaast vertegenwoordigt Jan Oudesluijs het district Zeeland in de landelijke verenigingsraad. Door zijn grote ervaring en kennis weet hij alles te vertellen over de veiligheid in het donker op het eiland Tholen. In het speciaal richt Jan zich nu op de oversteekplaats voor fietsers en voetgangers aan de Grindweg in Tholen. “Voetgangers hebben natuurlijk altijd voorrang op een zebrapad, maar hier is het zo geconstrueerd dat de fietsers voorrang hebben op de auto’s. Dat is wel eens moeilijk want soms rijden de auto’s wat hard hier of gewoon 50 km/u, want je mag hier 50 km/u. De fietsers komen van de winkels ineens tevoorschijn en als je dan op snelheid rijdt, dan kan je zomaar ineens te laat zijn. Dit vind ik zo’n gevaarlijk punt” aldus Jan Oudesluijs.
Als vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland proberen Jan en Jan situaties als deze te voorkomen. Zo staan ze regelmatig langs de kant om controles uit te voeren. Niet alleen op snelheid maar bijvoorbeeld ook op kapotte lampen. Jan Oudesluijs vertelt: “Hoeveel mensen er zonder lichten rijden.” Terwijl Jan Oudesluijs aan het uitleggen is hoe belangrijk de lichten van een auto of fiets zijn. Of dat het als voetganger belangrijk is om een reflecterend hesje te dragen, zien we minstens zes auto’s voorbij rijden zonder lichten. “Zie je dat nou!?” vertelt Jan verbaasd. “Nu staan we hier nog maar net en zien we al zes auto’s voorbij komen zonder lichten; het is dan ook nog een donker auto. Nu zien we hem rijden maar straks als hij de bocht ingaat, de grote weg op met een donker achtergrond, dan ben je hem kwijt.” Naast de auto’s zien ze ook vaak kinderen zonder lichten op hun fiets. Jan Oudesluijs vindt dat dit de verantwoording is van de ouders. Als hij een tip aan alle ouders mag geven; “zeg niet alleen: ‘Doe je je licht aan op je fiets.’, maar loop zelf mee en zorg dat het licht aan is voor ze vertrekken.” Voor alle andere weggebruikers wilt hij als tip geven: “Wees alert in het verkeer, zet het liefst te alle tijden je lichten aan, ook overdag. Fietsers; let goed op de auto’s. Ze zien jullie niet altijd op tijd aankomen. Voetganger; loop links van de weg en draag reflecterende kleding.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Floriaan van Twist uit Scherpenisse heeft tijdens het Profile Truckstar Festival in Assen een mooie prestatie neergezet. Zijn DAF XG+ 530 eindigde als derde in de categorie Losse Trekkers bij de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland 2025. De jury prees zijn truck vanwege het stijlvolle James Bond-thema en de originele afwerking.
7 uur geledenSINT-ANNALAND - WHS heeft een nieuwe stap gezet richting de toekomst. Voorzitter Henk Brinkman presenteerde afgelopen weekend een vijfjarige visie en een nieuwe bestuursvorm voor de voetbalvereniging. De veranderingen zijn het resultaat van twee jaar voorbereiding.
12 uur geledenPOORTVLIET - Een pluimveebedrijf in Poortvliet hoeft toch geen boete te betalen voor het tijdelijk opslaan van kippenmest op het eigen terrein. Volgens het gerechtshof van 's-Hertogenbosch heeft het bedrijf zich netjes aan de regels gehouden.
1 dag geledenTHOLEN - Ben je van plan om in Zeeland een appartement te kopen? Kijk dan niet alleen naar de woning zelf, maar ook naar hoe de Vereniging van Eigenaars ervoor staat. Bij 28,3 procent van de te koop staande appartementen in Zeeland heeft de VvE namelijk geen geld gespaard voor groot onderhoud. Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van onder andere Funda en Pararius.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De jaarlijkse kermis in Sint-Maartensdijk gaat woensdag weer van start. Op het parkeerterrein aan de Haven kunnen bezoekers vier dagen lang genieten van attracties en spelletjes.
2 dagen geledenSTAVENISSE - Jochem heeft afgelopen week een zeilvakantie in Stavenisse gered. De vrijwilliger van duikteam Recovery Divers vond in de haven een verloren bootschroef terug, waarmee zeiler Dick zijn reis toch kon voortzetten. Een eerdere zoektocht naar het onderdeel bleef zonder resultaat.
2 dagen geledenTHOLEN - De brandweer heeft afgelopen donderdag een bijzondere reddingsactie uitgevoerd langs de Schelde-Rijnweg in Tholen. Een blusgroep, reddingsboot en duikteam kwamen in actie om een jonge zwaan te redden die visdraad in zijn bek had vastzitten.
3 dagen geleden