Veilig Thuis krijgt minder meldingen van onveilige thuissituaties
DEN HAAG (ANP) - Het advies- en meldpunt Veilig Thuis ontving in de eerste helft van 2021 minder meldingen van kindermishandeling, huiselijk geweld of een combinatie van die twee. Wel werd deze verzameling organisaties vaker dan een jaar eerder gebeld omdat slachtoffers, omstanders, zorgmedewerkers of andere professionals advies vroegen hierover. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Veilig Thuis wordt pas verantwoordelijk voor eventuele vervolgstappen als iemand een officiële melding doet van een mogelijke onveilige situatie thuis. In de eerste zes maanden van dit jaar werden 61.000 van zulke meldingen gedaan, 6 procent minder dan een jaar eerder. Mensen kunnen ook bellen voor advies. Dan blijven zij zelf verantwoordelijk voor het vervolg, niet Veilig Thuis. Het aantal adviezen is met 15 procent toegenomen tot ruim 67.000.
Bij iets meer dan de helft van de adviezen en meldingen die Veilig Thuis krijgt, gaat het om vermoedens van kindermishandeling. Het meldpunt werd ook vaak op de hoogte gesteld van mogelijk geweld van een (ex-)partner.
Meldingen worden vooral veel gedaan door de politie, in bijna twee derde van de gevallen. Adviezen worden veel vaker gegeven aan andere professionals, bijvoorbeeld in de zorg en het onderwijs, en privépersonen. In het laatste geval gaat het bijvoorbeeld om iemand die vermoedt dat een kind in de buurt wordt mishandeld en zich afvraagt wat die moet doen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
19 uur geleden