Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veijer zesde in Moto3-race bij Grote Prijs van Portugal

Veijer zesde in Moto3-race bij Grote Prijs van Portugal

PORTIMÃO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is op de zesde plaats geëindigd in de Moto3 bij de Grote Prijs van Portugal. De 19-jarige Staphorster reed vrijwel de hele race mee in de kopgroep, maar miste in de slotfase de snelheid om nog een podiumplaats te bemachtigen. Veijer reed twee weken geleden in de openingsrace naar de vijfde plaats in de Grote Prijs van Qatar.

De jonge Nederlander hoopt dit jaar mee te strijden om de titel. Hij kende vorig jaar een indrukwekkend debuut in het WK wegrace. De coureur van Husqvarna won in november de Grote Prijs van Maleisië en werd daarmee de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan in 1990 in de 125cc.

Veijer startte op het circuit van Portimão vanaf de zesde plaats en raakte in de beginfase het contact met de koplopers kwijt. Hij slaagde er na een aantal ronden in het gaatje dicht te rijden en aan te haken bij de kopgroep. Hij probeerde zich wel op te werken naar voren en lag ook even vierde, maar in de slotfase moest hij toch weer twee posities prijsgeven.

Andere voorband

De Spanjaard Daniel Holgado won de race, voor zijn landgenoot José Antonio Rueda. De derde plaats was ook voor een Spanjaard, Iván Ortolá. Holgado is de nieuwe leider in de WK-stand, Veijer klom naar de vierde plek.

"Ik ben redelijk tevreden" zei Veijer na afloop bij Ziggo Sport. "Ik had voor een andere voorband gekozen en die voelde beter. Ik moest wel veel gaten dichtrijden en dan vraag je wel veel van de banden. Het was elke ronde opletten, dus aan het podium heb ik eerlijk gezegd niet gedacht."

Zonta van den Goorbergh en Bo Bendsneyder konden in de Moto2 niet verrassen. Bendsneyder eindigde als zestiende, Van den Goorbergh werd negentiende. De Spanjaard Arón Canet won de race.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

4 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

22 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

23 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden