Veijer zesde in Moto3-race bij Grote Prijs van Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is op de zesde plaats geëindigd in de Moto3 bij de Grote Prijs van Portugal. De 19-jarige Staphorster reed vrijwel de hele race mee in de kopgroep, maar miste in de slotfase de snelheid om nog een podiumplaats te bemachtigen. Veijer reed twee weken geleden in de openingsrace naar de vijfde plaats in de Grote Prijs van Qatar.
De jonge Nederlander hoopt dit jaar mee te strijden om de titel. Hij kende vorig jaar een indrukwekkend debuut in het WK wegrace. De coureur van Husqvarna won in november de Grote Prijs van Maleisië en werd daarmee de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan in 1990 in de 125cc.
Veijer startte op het circuit van Portimão vanaf de zesde plaats en raakte in de beginfase het contact met de koplopers kwijt. Hij slaagde er na een aantal ronden in het gaatje dicht te rijden en aan te haken bij de kopgroep. Hij probeerde zich wel op te werken naar voren en lag ook even vierde, maar in de slotfase moest hij toch weer twee posities prijsgeven.
Andere voorband
De Spanjaard Daniel Holgado won de race, voor zijn landgenoot José Antonio Rueda. De derde plaats was ook voor een Spanjaard, Iván Ortolá. Holgado is de nieuwe leider in de WK-stand, Veijer klom naar de vierde plek.
"Ik ben redelijk tevreden" zei Veijer na afloop bij Ziggo Sport. "Ik had voor een andere voorband gekozen en die voelde beter. Ik moest wel veel gaten dichtrijden en dan vraag je wel veel van de banden. Het was elke ronde opletten, dus aan het podium heb ik eerlijk gezegd niet gedacht."
Zonta van den Goorbergh en Bo Bendsneyder konden in de Moto2 niet verrassen. Bendsneyder eindigde als zestiende, Van den Goorbergh werd negentiende. De Spanjaard Arón Canet won de race.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
11 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden