Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veijer zesde in Moto3-race bij Grote Prijs van Portugal

Veijer zesde in Moto3-race bij Grote Prijs van Portugal

PORTIMÃO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is op de zesde plaats geëindigd in de Moto3 bij de Grote Prijs van Portugal. De 19-jarige Staphorster reed vrijwel de hele race mee in de kopgroep, maar miste in de slotfase de snelheid om nog een podiumplaats te bemachtigen. Veijer reed twee weken geleden in de openingsrace naar de vijfde plaats in de Grote Prijs van Qatar.

De jonge Nederlander hoopt dit jaar mee te strijden om de titel. Hij kende vorig jaar een indrukwekkend debuut in het WK wegrace. De coureur van Husqvarna won in november de Grote Prijs van Maleisië en werd daarmee de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan in 1990 in de 125cc.

Veijer startte op het circuit van Portimão vanaf de zesde plaats en raakte in de beginfase het contact met de koplopers kwijt. Hij slaagde er na een aantal ronden in het gaatje dicht te rijden en aan te haken bij de kopgroep. Hij probeerde zich wel op te werken naar voren en lag ook even vierde, maar in de slotfase moest hij toch weer twee posities prijsgeven.

Andere voorband

De Spanjaard Daniel Holgado won de race, voor zijn landgenoot José Antonio Rueda. De derde plaats was ook voor een Spanjaard, Iván Ortolá. Holgado is de nieuwe leider in de WK-stand, Veijer klom naar de vierde plek.

"Ik ben redelijk tevreden" zei Veijer na afloop bij Ziggo Sport. "Ik had voor een andere voorband gekozen en die voelde beter. Ik moest wel veel gaten dichtrijden en dan vraag je wel veel van de banden. Het was elke ronde opletten, dus aan het podium heb ik eerlijk gezegd niet gedacht."

Zonta van den Goorbergh en Bo Bendsneyder konden in de Moto2 niet verrassen. Bendsneyder eindigde als zestiende, Van den Goorbergh werd negentiende. De Spanjaard Arón Canet won de race.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

11 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

12 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

14 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

15 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

15 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

16 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

17 uur geleden