Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEH wil meer transparantie over kosten nieuwbouwvergunningen

VEH wil meer transparantie over kosten nieuwbouwvergunningen

AMERSFOORT (ANP) - Gemeenten moeten transparanter worden in de onderbouwing van de kosten van een bouwvergunning voor een nieuwbouwwoning. Daarvoor pleit Vereniging Eigen Huis (VEH). De prijs voor een vergunning voor een nieuwbouwwoning is volgens de belangenvereniging dit jaar gemiddeld met 24 procent gedaald. Deze kostenverlaging wordt echter vertekend door grote en onverklaarbare uitschieters bij gemeenten.

VEH en WoningBouwersNL ondervroegen in een steekproef veertig gemeenten naar de nieuwe bouwleges. 21 gemeenten reageerden. In zestien gemeenten daalden de bouwleges, in vier gemeenten gingen de leges omhoog. Een gemeente wijzigde de tarieven niet.

Met de gemiddelde prijsdaling lijken de bouwleges voor een eengezins- en een vrijstaande woning enigszins in de buurt te komen van de toezegging van de overheid. Zo beloofde demissionair minister Hugo de Jonge dat de invoering van de nieuwe Omgevingswet per 1 januari 2024 zou leiden tot gemiddeld 30 procent lagere bouwleges.

Het gunstige beeld wordt volgens VEH echter vertekend door enkele extreme uitschieters, zowel naar boven als naar beneden. Waar in de ene gemeente de bouwleges met 80 procent werden verhoogd, verlaagde een andere gemeente dezelfde leges met 90 procent. "Soms wekken deze enorme verschillen de indruk dat de bouwleges 'met een natte vinger' zijn vastgesteld", zei VEH-directeur Cindy Kremer, die benadrukte dat het onderzoek naar de bouwleges onder alle gemeenten deze zomer wordt voortgezet.

Meer uit Financieel

Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

4 uur geleden
Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

6 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

6 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

7 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

8 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

9 uur geleden