Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEH wil meer transparantie over kosten nieuwbouwvergunningen

VEH wil meer transparantie over kosten nieuwbouwvergunningen

AMERSFOORT (ANP) - Gemeenten moeten transparanter worden in de onderbouwing van de kosten van een bouwvergunning voor een nieuwbouwwoning. Daarvoor pleit Vereniging Eigen Huis (VEH). De prijs voor een vergunning voor een nieuwbouwwoning is volgens de belangenvereniging dit jaar gemiddeld met 24 procent gedaald. Deze kostenverlaging wordt echter vertekend door grote en onverklaarbare uitschieters bij gemeenten.

VEH en WoningBouwersNL ondervroegen in een steekproef veertig gemeenten naar de nieuwe bouwleges. 21 gemeenten reageerden. In zestien gemeenten daalden de bouwleges, in vier gemeenten gingen de leges omhoog. Een gemeente wijzigde de tarieven niet.

Met de gemiddelde prijsdaling lijken de bouwleges voor een eengezins- en een vrijstaande woning enigszins in de buurt te komen van de toezegging van de overheid. Zo beloofde demissionair minister Hugo de Jonge dat de invoering van de nieuwe Omgevingswet per 1 januari 2024 zou leiden tot gemiddeld 30 procent lagere bouwleges.

Het gunstige beeld wordt volgens VEH echter vertekend door enkele extreme uitschieters, zowel naar boven als naar beneden. Waar in de ene gemeente de bouwleges met 80 procent werden verhoogd, verlaagde een andere gemeente dezelfde leges met 90 procent. "Soms wekken deze enorme verschillen de indruk dat de bouwleges 'met een natte vinger' zijn vastgesteld", zei VEH-directeur Cindy Kremer, die benadrukte dat het onderzoek naar de bouwleges onder alle gemeenten deze zomer wordt voortgezet.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

3 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

4 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

5 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

8 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

8 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

8 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

11 uur geleden