Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.

In het tweede kwartaal van Nvidia's gebroken boekjaar kwam de omzet uit op 96,2 miljard dollar, 106 procent meer dan een jaar eerder. De nettowinst steeg 126 procent tot 59,7 miljard dollar. De resultaten overtroffen de verwachtingen op de financiële markten.

De kwartaalcijfers van Nvidia worden gezien als barometer voor de mate waarin techbedrijven blijven investeren in AI-infrastructuur. De ogen zijn daarom ook gericht op de prognose voor het lopende derde kwartaal. Nvidia verwacht dan zo'n 108 miljard omzet te boeken, ook meer dan analisten hadden verwacht.

Twijfels

Van de opbrengsten uit de verkoop van chips voor datacenters kwam meer dan de helft van zogeheten hyperscalers, oftewel grote techbedrijven als Google, Amazon en Microsoft. Over de relatief grote afhankelijkheid van die beperkte groep bedrijven leven zorgen, ook omdat de techconcerns werken aan de ontwikkeling van eigen AI-chips.

Rondom de rol van Nvidia bij investeringen in AI-datacenters zijn ook twijfels. Het bedrijf is betrokken bij veel financierings- en investeringsdeals voor bedrijven die uiteindelijk de AI-chips van Nvidia kopen. Daarmee rijst de vraag of het bedrijf de vraag naar zijn AI-producten vooral zelf aanjaagt. Uit het kwartaalbericht bleek dat Nvidia financiële garanties heeft gegeven ter waarde van tientallen miljarden dollars.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

13 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

14 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

14 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

17 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

18 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

19 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

1 dag geleden