Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEH: kosten voor verbouwingen fors gestegen

VEH: kosten voor verbouwingen fors gestegen

AMERSFOORT (ANP) - Consumenten moeten flink meer geld betalen voor een nieuwe dakkapel of andere verbouwing. De vergunningskosten, de zogeheten bouwleges, zijn in vergelijking met vorig jaar fors gestegen en soms zelfs meer dan verdubbeld. Dat concludeert Vereniging Eigen Huis (VEH) na onderzoek in alle gemeenten.

In 12 van de 345 onderzochte gemeenten betalen nieuwbouwkopers ten opzichte van een jaar geleden tien procent hogere vergunningskosten. Koplopers zijn Wormerland en Putten, gevolgd door Terschelling en Zeist. Daar betaal je al gauw 12.000 euro nog voordat met de bouw begonnen is.

Voor een gemiddelde dakkapel moet nu ruim 400 euro worden afgetikt. Die leges zijn ten opzichte van een jaar geleden licht gestegen. De kosten per gemeente kunnen enorm van elkaar verschillen, tot wel duizenden euro's meer of minder. Landelijk stegen de bouwleges dit jaar met gemiddeld 2,7 procent. Daarin is de inflatie nog niet meegenomen.

VEH noemt de enorme prijsstijgingen "onacceptabel". De belangenorganisatie wil dat minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) maatregelen treft tegen de hoge kosten. Hij moet afspraken maken met gemeenten over de prijzen. "Voordat de nieuwe Omgevingswet van kracht wordt, moeten er met gemeenten afspraken worden gemaakt over de wijze waarop de tarieven worden berekend. Dan kan de gemeenteraad de kosten controleren en ingrijpen als dat nodig is", zegt VEH-directeur Cindy Kremer. Ook de bouw van nieuwbouwwoningen komen door de hoge kosten in gevaar, waarschuwt de vereniging.

Meer uit Binnenland

Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

1 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

1 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

1 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

1 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

2 uur geleden
Demonstranten aangehouden bij protest tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft negen demonstranten aangehouden bij het protest tegen de wapenbeurs in Rotterdam. Het gaat om zeven betogers, die met bedekte gezichten op een stellage met reclameborden waren geklommen op het plein bij evenementencomplex Ahoy. Toen ze niet luisterden naar de oproep hiervan af te komen, werden ze opgepakt. Later zijn nog twee mensen aangehouden voor het bekladden van het pand met rode verf, bevestigt een woordvoerder van de politie.

2 uur geleden
Clinical Diagnostics informeert huisarts en patiënt over datalek

RIJSWIJK (ANP) - Laboratorium Clinical Diagnostics informeert vanaf deze week huisartsen en patiënten over het datalek eerder dit jaar. Dat meldt het laboratorium op de website. Door het lek werden privégegevens openbaar van honderdduizenden mensen van wie lichamelijke onderzoeken waren verwerkt door het lab in Rijswijk. Clinical Diagnostics meldt dat het in deze informatieronde niet gaat om onderzoeken die zijn verricht in het kader van deelname aan het Bevolkingsonderzoek Nederland.

3 uur geleden