Veganisten hijsen de vlag in Tholen
THOLEN - Ook in Tholen wordt aandacht besteed aan de Wereld Veganisme Dag. De Partij voor de Dieren Zeeland hees donderdag namelijk de Vegan-vlag bij het gemeentehuis van Tholen. PvdD Statenlid Trees Janssens deed dit samen met enkele andere Zeeuwse leden van de Partij voor de Dieren.
Gemeente Tholen heeft een extra vlaggenmast beschikbaar voor bijzondere vlaggen waar organisaties en verenigingen gebruik van mogen maken. De Partij voor de Dieren wil hiermee aandacht vragen voor Wereld Veganisme Dag, welke sinds 1994 jaarlijks wordt gevierd op 1 november. Wereldwijd werden evenementen georganiseerd om consumenten bewuster te maken van de voordelen van veganisme: een gezonde levensstijl waarbij voor zover mogelijk en praktisch haalbaar wordt afgezien van alle vormen van exploitatie van en wreedheid naar dieren voor eten, kleding of andere doeleinden. Een plantaardig dieet draagt tevens bij aan het behalen van de klimaatdoelstellingen.
Voeding
Trees Janssens is Statenlid voor de Partij van de Dieren, al veertig jaar vegetariër en sinds vijf jaar veganist. Uit ideologisch oogpunt. Zij was dan ook de juiste persoon om de veganflag bij het gemeentehuis van Tholen te hijsen. “Ik wil bijdragen aan bewustwording. Het is een uitdaging om vegan te eten, maar het is zeker ook leuk om op die manier met voeding bezig te zijn. En het belangrijkste...je doet het voor het dierenwelzijn en een betere wereld”, zo vertelde ze desgevraagd.
Gezonder
Zodra Trees uit huis ging, ging ze vegetarisch eten. Vijf jaar geleden werd ze veganist. “Er is voor vegetariërs een mooi aanbod. Er zijn steeds meer vleesvervangers. Dat geldt ook voor zuivelvervangers overigens. Een mooie ontwikkeling.” Volgens Trees is als veganist shoppen in de supermarkt een stuk ingewikkelder. “Het is echt verbazingwekkend in hoeveel producten dierlijke ingrediënten verwerkt zijn zonder datje het verwacht. Bijvoorbeeld in de groenten-kruidenmix voor bami en zelfs in een potje boontjes! Dat laatste is door de fabrikant aangepast, maar het geeft wel aan hoe alert je als veganist moet zijn. Je moet in de supermarkt zowat met een lampje op zoek naar vegan-producten. Daarom maak ik vrijwel alles zelf, dat is echt een sport geworden, en koop ik geen kant-en-klare producten. Ik ga zelden meer uit eten. Als veganist is dat helaas bijna niet te doen, de lol gaat er dan wel af. Dan kook ik liever thuis. Net zo lekker en gezonder!” Trees hoopt dat meer en meer mensen kiezen voor een vegetarische of veganistische levensstijl. “Er is zoveel te winnen op het gebied van dierenwelzijn en een betere wereld.”
Meer uit Tholen
THOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
18 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
20 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
21 uur geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
1 dag geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
2 dagen geleden