Veganisten hijsen de vlag in Tholen
THOLEN - Ook in Tholen wordt aandacht besteed aan de Wereld Veganisme Dag. De Partij voor de Dieren Zeeland hees donderdag namelijk de Vegan-vlag bij het gemeentehuis van Tholen. PvdD Statenlid Trees Janssens deed dit samen met enkele andere Zeeuwse leden van de Partij voor de Dieren.
Gemeente Tholen heeft een extra vlaggenmast beschikbaar voor bijzondere vlaggen waar organisaties en verenigingen gebruik van mogen maken. De Partij voor de Dieren wil hiermee aandacht vragen voor Wereld Veganisme Dag, welke sinds 1994 jaarlijks wordt gevierd op 1 november. Wereldwijd werden evenementen georganiseerd om consumenten bewuster te maken van de voordelen van veganisme: een gezonde levensstijl waarbij voor zover mogelijk en praktisch haalbaar wordt afgezien van alle vormen van exploitatie van en wreedheid naar dieren voor eten, kleding of andere doeleinden. Een plantaardig dieet draagt tevens bij aan het behalen van de klimaatdoelstellingen.
Voeding
Trees Janssens is Statenlid voor de Partij van de Dieren, al veertig jaar vegetariër en sinds vijf jaar veganist. Uit ideologisch oogpunt. Zij was dan ook de juiste persoon om de veganflag bij het gemeentehuis van Tholen te hijsen. “Ik wil bijdragen aan bewustwording. Het is een uitdaging om vegan te eten, maar het is zeker ook leuk om op die manier met voeding bezig te zijn. En het belangrijkste...je doet het voor het dierenwelzijn en een betere wereld”, zo vertelde ze desgevraagd.
Gezonder
Zodra Trees uit huis ging, ging ze vegetarisch eten. Vijf jaar geleden werd ze veganist. “Er is voor vegetariërs een mooi aanbod. Er zijn steeds meer vleesvervangers. Dat geldt ook voor zuivelvervangers overigens. Een mooie ontwikkeling.” Volgens Trees is als veganist shoppen in de supermarkt een stuk ingewikkelder. “Het is echt verbazingwekkend in hoeveel producten dierlijke ingrediënten verwerkt zijn zonder datje het verwacht. Bijvoorbeeld in de groenten-kruidenmix voor bami en zelfs in een potje boontjes! Dat laatste is door de fabrikant aangepast, maar het geeft wel aan hoe alert je als veganist moet zijn. Je moet in de supermarkt zowat met een lampje op zoek naar vegan-producten. Daarom maak ik vrijwel alles zelf, dat is echt een sport geworden, en koop ik geen kant-en-klare producten. Ik ga zelden meer uit eten. Als veganist is dat helaas bijna niet te doen, de lol gaat er dan wel af. Dan kook ik liever thuis. Net zo lekker en gezonder!” Trees hoopt dat meer en meer mensen kiezen voor een vegetarische of veganistische levensstijl. “Er is zoveel te winnen op het gebied van dierenwelzijn en een betere wereld.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
45 minuten geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
3 uur geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
20 uur geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
22 uur geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Vrijdagavond is op de Broekseweg in Oud-Vossemeer een tractor in een sloot beland na een botsing met een auto. De bestuurder van de tractor raakte gewond, terwijl de automobilist ongedeerd bleef.
2 dagen geleden