Veganisten hijsen de vlag in Tholen
THOLEN - Ook in Tholen wordt aandacht besteed aan de Wereld Veganisme Dag. De Partij voor de Dieren Zeeland hijst donderdag namelijk de Vegan-vlag bij het gemeentehuis van Tholen. PvdD Statenlid Trees Janssens doet dit samen met enkele andere Zeeuwse leden van de Partij voor de Dieren.
De blauw-groene vlag met de witte "V" van Vegan wordt op donderdag 31 oktober om 13.30 uur gehesen. Gemeente Tholen heeft dit jaar een extra vlaggenmast geplaatst voor bijzondere vlaggen waar organisaties en verenigingen gebruik van mogen maken. De Partij voor de Dieren wil hiermee aandacht vragen voor Wereld Veganisme Dag, welke sinds 1994 jaarlijks wordt gevierd op 1 november. Wereldwijd werden evenementen georganiseerd om consumenten bewuster te maken van de voordelen van veganisme: een gezonde levensstijl waarbij voor zover mogelijk en praktisch haalbaar wordt afgezien van alle vormen van exploitatie van en wreedheid naar dieren voor eten, kleding of andere doeleinden. Een plantaardig dieet draagt tevens bij aan het behalen van de klimaatdoelstellingen.
De Vegan vlag blijft tot maandag 4 november hangen.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
4 uur geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
21 uur geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
1 dag geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
1 dag geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
2 dagen geleden