Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veganisten hijsen de vlag in Tholen

Veganisten hijsen de vlag in Tholen

THOLEN - Ook in Tholen wordt aandacht besteed aan de Wereld Veganisme Dag. De Partij voor de Dieren Zeeland hijst donderdag namelijk de Vegan-vlag bij het gemeentehuis van Tholen. PvdD Statenlid Trees Janssens doet dit samen met enkele andere Zeeuwse leden van de Partij voor de Dieren.

De blauw-groene vlag met de witte "V" van Vegan wordt op donderdag 31 oktober om 13.30 uur gehesen. Gemeente Tholen heeft dit jaar een extra vlaggenmast geplaatst voor bijzondere vlaggen waar organisaties en verenigingen gebruik van mogen maken. De Partij voor de Dieren wil hiermee aandacht vragen voor Wereld Veganisme Dag, welke sinds 1994 jaarlijks wordt gevierd op 1 november. Wereldwijd werden evenementen georganiseerd om consumenten bewuster te maken van de voordelen van veganisme: een gezonde levensstijl waarbij voor zover mogelijk en praktisch haalbaar wordt afgezien van alle vormen van exploitatie van en wreedheid naar dieren voor eten, kleding of andere doeleinden. Een plantaardig dieet draagt tevens bij aan het behalen van de klimaatdoelstellingen.

De Vegan vlag blijft tot maandag 4 november hangen. 

Meer uit Tholen

Euterpe bakt oliebollen op Markt in Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Liefhebbers van een verse oliebol kunnen zaterdag 5 september terecht op de Markt in Sint-Maartensdijk. Muziekvereniging Euterpe houdt daar haar jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf 8.30 uur worden de oliebollen ter plekke vers gebakken en verkocht.

6 uur geleden
Vijf arrestaties na uit de hand gelopen demonstratie tegen noodopvang in Tholen

THOLEN - Bij de onrust rond de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen zijn dinsdagavond vijf mensen aangehouden. Dat heeft de politie woensdagochtend bekendgemaakt. De demonstratie bij het gemeentehuis werd eerder op de avond op last van de locoburgemeester ontbonden, waarna onder meer de Mobiele Eenheid (ME) werd ingezet.

10 uur geleden
Protest tegen noodopvang Tholen loopt uit de hand: ME ingezet terwijl raad debatteert

THOLEN - Een extra raadsvergadering over de komst van een noodopvang voor maximaal 150 asielzoekers in Tholen is dinsdagavond gepaard gegaan met flinke onrust buiten het gemeentehuis. Terwijl raadsleden binnen kritische vragen stelden over onder meer de communicatie en geheimhouding rond de plannen, werd buiten de demonstratie op last van de locoburgemeester ontbonden. De Mobiele Eenheid (ME), diensthonden en een politiehelikopter werden ingezet.

13 uur geleden
Zit uw kunstgebit nog goed? Laat het gratis controleren

[ADVERTORIAL] - Nu iedereen op vakantie is, zien we juist meer ouderen in de praktijk. Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren.

1 dag geleden
Telefoon achter het stuur blijft probleem: ruim 15.000 bestuurders op de bon

THOLEN - Even een berichtje lezen of de telefoon in de hand nemen tijdens het rijden: de politie blijft er streng op controleren. In de eerste helft van 2026 zijn in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg in totaal 15.326 processen-verbaal opgemaakt voor het vasthouden van een mobiel apparaat achter het stuur. Ook de komende maanden vinden in de drie provincies extra controles plaats.

1 dag geleden
Burgemeester Sijbers richt zich tot inwoners over noodopvang: ‘Blijf met elkaar in gesprek’

THOLEN - Burgemeester Marleen Sijbers richt zich deze week persoonlijk tot de inwoners van Tholen over de geplande noodopvang voor 150 asielzoekers aan de Postweg. In een open brief, die deze week in de Thoolse Bode staat, legt ze uit waarom het college medewerking verleent aan de opvang en roept ze inwoners op hun vragen en zorgen te delen. "Juist daarom vind ik het belangrijk dat we met elkaar in gesprek blijven, vragen kunnen stellen en naar elkaar luisteren."

1 dag geleden
Ondanks de regen beleefde de Thoolse braderie een gezellige editie

THOLEN - De Thoolse braderie zit er weer op. Vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus stonden ruim tachtig kramen verspreid door het historische centrum van Tholen. Ondanks het wisselvallige en vooral natte weer kijkt organisator Ralph Damen terug op een geslaagde editie."Het was nat", blikt Damen realistisch terug. Waar de zomer afgelopen maanden vooral droog is verlopen, kregen bezoekers en standhouders tijdens de braderie flink wat regen te verduren. Toch waren er gelukkig ook droge momenten. "Op zich was het op momenten echt wel gezellig druk. Zaterdagochtend was het droog en toen was er veel volk. Daar mogen we niet over klagen."

2 dagen geleden