Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vegaburgerfabrikant Beyond Meat schiet omhoog op Wall Street

Vegaburgerfabrikant Beyond Meat schiet omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beyond Meat werd woensdag maar liefst 55 procent meer waard op de aandelenbeurzen van New York. De fabrikant van vleesvervangers boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook de verwachting voor de winstmarge in 2024 viel hoger uit dan voorzien. Topman Ethan Brown verklaarde dat het bedrijf dit jaar een aantal maatregelen zal nemen om de weg naar winstgevendheid te vinden, waaronder het verlagen van de kosten, het verhogen van de prijzen en het uitbrengen van een nieuwe Beyond Burger.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig. Beleggers kijken vooral uit naar het inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve, dat donderdag verschijnt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. Op de beurzen wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de Fed later dit jaar kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent lager op 38.772 punten. De bredere S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5061 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent op 15.945 punten.

Datingapp Bumble

eBay steeg 8 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. eBay kondigde daarnaast aan het dividend te verhogen en voor 2 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.

Bumble ging 4 procent omlaag na tegenvallende resultaten. De datingapp liet tevens weten wereldwijd bijna een op de drie banen te schrappen. Het bedrijf wil de afdelingen voor technologische ontwikkeling en nieuwe producten op minder verschillende plekken laten werken. In totaal gaan zo'n 350 banen verloren.

Koersdaling Urban Outfitters

Salesforce koerste 0,7 procent in de min. Het grote Amerikaanse softwareconcern, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, brengt na de slotbel in New York de resultaten naar buiten.

Urban Outfitters kelderde 8,3 procent, na tegenvallende verkopen van de kledingverkoper in het vierde kwartaal. Ook de winst viel lager uit dan voorzien.

Dollar- en oliekoers

Cryptobeurs Coinbase ging verder omhoog en klom 3,8 procent, door de aanhoudende stijging van de bitcoin.

De euro was 1,0818 dollar waard, tegen 1,0853 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper en kostte 78,47 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde ook 0,5 procent in prijs, tot 83,23 dollar.

Meer uit Financieel

Streamingdiensten boeken voor het eerst meer omzet dan tv

ZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.

7 minuten geleden
FNV noemt halvering grondafhandelbedrijven op Schiphol historisch

SCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.

13 minuten geleden
Verzekeraar ASR biedt excuses aan voor slavernijverleden

UTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.

29 minuten geleden
Indonesische zakenman schuldig bevonden in corruptiezaak

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesiƫ schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesiƫ.

39 minuten geleden
Schiphol kiest KLM, dnata en Viggo voor grondafhandeling

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft drie grondafhandelaren gekozen voor de komende zeven jaar. De luchthaven gaat daarmee van zes naar drie bedrijven die onder meer verantwoordelijk zijn voor het laden en lossen van bagage. De drie overgebleven bedrijven zijn KLM, dnata en Viggo.

40 minuten geleden
Scandinavische maatschappij SAS plaatst grote order bij Airbus

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinaviƫ, heeft een bestelling geplaatst bij de Europese vliegtuigbouwer Airbus voor maximaal veertig nieuwe toestellen. Daarmee wil SAS zijn vloot voor langeafstandsvluchten uitbreiden. Volgens de maatschappij is het haar grootste investering ooit.

59 minuten geleden
EU reserveert helft van staalquotum voor vaste handelspartners

BRUSSEL (ANP) - De EU verdeelt de helft van haar 18,3 miljoen ton aan importquotum voor staal zonder importtarief aan landen waarmee ze een vrijehandelsovereenkomst heeft. Dat maakt de Europese Commissie bekend een dag voordat de nieuwe staaltarieven ingaan.

2 uur geleden