Veevoerbedrijf ForFarmers houdt verlies beperkt
LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft vorig jaar afgesloten met een verlies, maar zag de resultaten in de tweede jaarhelft verbeteren. De prijzen voor grondstoffen daalden, waardoor de winstgevendheid in de loop van 2023 verbeterde. Tegelijkertijd wijst het beursgenoteerde bedrijf op moeilijke omstandigheden voor veehouders. Zij krijgen in West-Europa te maken met strengere regels rond duurzaamheid. Vorig jaar zat de vele regen en vogelgriep ook veel klanten van ForFarmers dwars.
Het nettoverlies kwam uit op 1 miljoen euro. Dat kwam door eenmalige kosten, onder andere voor een reorganisatie waarbij tientallen banen verloren gingen. Zonder dit soort incidentele posten boekte het bedrijf een winst van 22,7 miljoen euro, bijna een kwart minder dan een jaar eerder.
De omzet daalde in 2023 met ruim 10 procent tot net geen 3 miljard euro. Dat kwam doordat ForFarmers minder mengvoer verkocht, maar ook doordat de prijzen daalden doordat grondstoffen en energie goedkoper waren geworden. Het volume aan verkocht voer daalde ook door het vertrek van ForFarmers van de Belgische mengvoermarkt.
ForFarmers, een van de grootste veevoerbedrijven in Nederland, is actief in een markt die vooral krimpt. Om de druk op de natuur te verkleinen moeten veestapels in Noordwest-Europa waarschijnlijk verder krimpen. De sterk gestegen kosten voor het levensonderhoud zorgden er het afgelopen jaar ook voor dat mensen minder vaak duurdere soorten zuivel of vlees kochten. Zo daalde de vraag naar biologische landbouwproducten volgens ForFarmers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
10 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
14 uur geleden