Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veevoerbedrijf ForFarmers houdt verlies beperkt

Veevoerbedrijf ForFarmers houdt verlies beperkt

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft vorig jaar afgesloten met een verlies, maar zag de resultaten in de tweede jaarhelft verbeteren. De prijzen voor grondstoffen daalden, waardoor de winstgevendheid in de loop van 2023 verbeterde. Tegelijkertijd wijst het beursgenoteerde bedrijf op moeilijke omstandigheden voor veehouders. Zij krijgen in West-Europa te maken met strengere regels rond duurzaamheid. Vorig jaar zat de vele regen en vogelgriep ook veel klanten van ForFarmers dwars.

Het nettoverlies kwam uit op 1 miljoen euro. Dat kwam door eenmalige kosten, onder andere voor een reorganisatie waarbij tientallen banen verloren gingen. Zonder dit soort incidentele posten boekte het bedrijf een winst van 22,7 miljoen euro, bijna een kwart minder dan een jaar eerder.

De omzet daalde in 2023 met ruim 10 procent tot net geen 3 miljard euro. Dat kwam doordat ForFarmers minder mengvoer verkocht, maar ook doordat de prijzen daalden doordat grondstoffen en energie goedkoper waren geworden. Het volume aan verkocht voer daalde ook door het vertrek van ForFarmers van de Belgische mengvoermarkt.

ForFarmers, een van de grootste veevoerbedrijven in Nederland, is actief in een markt die vooral krimpt. Om de druk op de natuur te verkleinen moeten veestapels in Noordwest-Europa waarschijnlijk verder krimpen. De sterk gestegen kosten voor het levensonderhoud zorgden er het afgelopen jaar ook voor dat mensen minder vaak duurdere soorten zuivel of vlees kochten. Zo daalde de vraag naar biologische landbouwproducten volgens ForFarmers.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

1 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

9 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

9 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

11 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

11 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

14 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

14 uur geleden