Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veertien boerenacties bij wegen in de nacht

Veertien boerenacties bij wegen in de nacht

UTRECHT (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn voor zover bekend veertien boerenacties geweest bij wegen in Nederland. Het gaat hierbij om gedumpte troep of al dan niet aangestoken hooibalen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. De situatie op de weg valt vrijdagochtend mee, aldus de woordvoerder. Er zijn geen nieuwe door boeren opgeworpen blokkades die het verkeer hinderen.

Onder meer op de toerit bij Lochem naar de A1 was het in de nacht van donderdag op vrijdag raak. De situatie daar is volgens de woordvoerder inmiddels weer normaal. Ook onder meer op de A7 bij Abbekerk, Marum en Wieringerwerf was een actie, evenals naast de Wijkertunnel op de A9.

Of de "troep", zoals de woordvoerder het omschrijft, op de snelwegen of op of bij op- en afritten werd aangetroffen, weet zij niet precies. Of alles inmiddels weer is opgeruimd, kan ze ook nog niet vertellen. Volgens de zegsvrouw kan verkeer er in ieder geval langs, of is de rommel net naast de weg achtergelaten.

De troep werd volgens haar na middernacht ontdekt. Voor middernacht waren er op de A7 bij Winschoten en de N18 bij Varsseveld trekkers op de weg. Ook waren er personenauto's betrokken bij demonstraties.

Meer uit Binnenland

Politie schiet verdachte dood in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.

1 uur geleden
Astronomische herfst begint wisselvallig en koel

HOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.

3 uur geleden
Opnieuw demonstratie bij EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreerden zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israël. De betogers stonden met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon. Rond 15.30 uur vertrokken de actievoerders.

3 uur geleden
Politie hield bij rellen Den Haag 37 mensen aan, 4 agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.

4 uur geleden
Man die A16 wilde oversteken doodgereden

ZEVENBERGSCHEN HOEK (ANP) - Een man die zaterdagavond de snelweg A16 wilde oversteken, is aangereden en overleden, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 22.15 uur bij het Noord-Brabantse Zevenbergschen Hoek. Zijn identiteit is nog onbekend.

8 uur geleden
Ook monumentale Binnenhof beschadigd door rellen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de rellen zaterdag in Den Haag is ook het Binnenhof beschadigd. Het monumentale Tweede Kamergebouw is al vier jaar gesloten omdat het wordt gerenoveerd, maar toch forceerden mensen het toegangshek en gooiden objecten naar het gebouw. Dat meldt Binnenhofrenovatie, project van het Rijksvastgoedbedrijf.

8 uur geleden
Brand in strandpaviljoen Castricum onder controle

CASTRICUM (ANP) - De zeer grote brand in een strandpaviljoen in het Noord-Hollandse Castricum is onder controle. De brandweer is nog wel aan het nablussen, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Een derde van de strandtent is volledig afgebrand.

8 uur geleden