Veerman en Veerman helpen Heerenveen aan zege op Fortuna
HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft een goede competitiestart een vervolg gegeven met een thuiszege op Fortuna Sittard (1-0). De club uit Friesland zegevierde met 1-0. Henk Veerman kopte al in de 5e minuut raak, na een hoekschop van Joey Veerman.
Heerenveen staat voorlopig derde in de Eredivisie, met 2 punten minder dan koploper PSV dat zondag Feyenoord ontvangt. Fortuna is de competitie minder voortvarend begonnen, met 4 punten uit vier duels.
Heerenveen domineerde in het Abe Lenstra-stadion maar kreeg niet veel kansen. Tibor Halilovic was halverwege de tweede helft dicht bij de 2-0, maar doelman Yanick van Osch keerde zijn inzet. Invaller Rami Al Hajj miste in de slotfase een grote mogelijkheid voor de thuisploeg.
Fortuna, vorige seizoen knap elfde in de Eredivisie, kreeg nauwelijks kansen. Trainer Sjors Ultee van Fortuna Sittard zag deze zomer spits Sebastian Polter naar Bochum vertrekken. Zian Flemming, vorig seizoen eveneens op schot, was tegen Heerenveen niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden