
Veere vraagt offers van inwoners, ondernemers en toeristen
DOMBURG - De gemeente Veere heeft de komende jaren veel te verstouwen.
Zowel ontwikkelingen waaraan ze niks kan doen, zoals de stijgende kosten van de jeugdzorg, als plannen die er al waren en zijn gemaakt, brengen veel kosten met zich mee. Het college van burgemeester en wethouders zegt dat ze ‘verder wil bouwen aan een gezond Veere’.
Maatregelen
Hele grote problemen op financieel gebied zijn er niet, maar het college kondigt in de kaderbrief wel maatregelen aan om alles te kunnen blijven betalen. “In het verleden heb ik een bestuurder het wel eens horen zeggen, maar het geld klotst hier nergens meer tegenaan. We moeten pas op de plaats maken. We vragen offers vragen van onze inwoners, maar ook van de ondernemers, van de toeristen en van de dagjesmensen”, zegt wethouder Marcel Steketee.
Belastingen
Het college wil de onroerende zaakbelasting en andere lokale heffingen voor inwoners en ondernemers verhogen. Bij elkaar komt het neer op een extra lastendruk van zo’n 25 tot 30 euro meer per jaar. Daarnaast gaan de parkeertarieven in de meest toeristische kernen en stranden omhoog en wil het gemeentebestuur de toeristenbelasting verhogen met 17 eurocent.
Zandsuppleties
Die verhoging is onder meer bestemd voor extra zandsuppleties. “Zonder strand geen klant”, zegt wethouder Arie Schot. Veere wil met andere Zeeuwse kustgemeenten een fonds van één miljoen euro per jaar opzetten dat is bedoeld voor extra toeristisch zand. Het opspuiten moet bovenop het programma van Rijkswaterstaat komen dat zand suppleert voor de veiligheid. “We hebben dat gewoon nodig, want het toerisme is van levensbelang voor een gemeente als Veere.”
Voorzieningen
Het veelbesproken dossier van de multifunctionele accommodaties komt terug in de kaderbrief. Daarin ontvouwt het college de plannen voor de (deels) nieuwe voorzieningen in de kernen Oostkapelle, Aagtekerke, Serooskerke en Westkapelle. Bovendien zegt ze dat ze een bestemmingsreserve wil maken voor het maatschappelijk vastgoed. Het college stelt voor daar eenmalig 2,9 miljoen euro in te stoppen, bovenop de 1,8 miljoen euro structureel die al eerder is vrijgemaakt.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'
14 uur geledenDOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.
17 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus. De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.
19 uur geledenMIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.
23 uur geledenMIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
1 dag geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
1 dag geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
1 dag geleden