Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veelzijdige schaatsster Leerdam mikt op 1 miljoen volgers

Veelzijdige schaatsster Leerdam mikt op 1 miljoen volgers

HAMAR (ANP) - Schaatskampioene Jutta Leerdam is in alle opzichten een exponent van de nieuwe generatie. "Hoeveel volgers ik heb op Instagram? Eens even kijken, het zijn er nu 257.000", glimlacht de 21-jarige vriendin van schaatser en teamgenoot Koen Verweij in Hamar. "Er zijn dagen dat er zomaar 3000 bij komen. Na mijn wereldtitel op de 1000 meter twee weken in Salt Lake City kreeg ik er 30.000 fans bij. Hartstikke leuk toch? Ik wil naar de miljoen!"

Leerdam hoopt bij de WK sprint in Noorwegen, die vrijdag beginnen, met aansprekende successen de interesse voor haar sociale mediakanaal nog wat verder aan te wakkeren. De studente richt zich zeker niet alleen op schaatsen.

"Ik houd ook van koken en van mezelf opmaken. Daarbij experimenteer ik graag. Voor mijn ogen gebruik ik een speciale eyeliner, de zogenoemde wing. Het is mijn handelsmerk geworden. Daar krijg ik dan van volgers vragen over hoe ik het aanbreng. Op een videofilmpje ga ik dan uitleggen hoe ik het doe. Ik zie andere schaatssters nu al ook rijden met die wing. Dat vind ik hilarisch. Dat zou ik zelf nooit doen. Ik ben meer een trendsetter dan een trendvolger."

Leerdam weet nog niet of ze volgend seizoen ook nog voor Team Reggeborgh rijdt. "Er zijn dingen gaande, maar ik wil er nu nog geen energie aan besteden. Dat komt na het seizoen wel. Of ik samen met Koen blijf optrekken? Samen in één team bevalt in elk geval heel goed. Hij is kritisch op mij en houdt me daardoor scherp. Ik heb naar hem toe een extra bewijsdrang. Of ik hem ook beter maak? Misschien dat ik hem inspireer met mijn wereldtitel, maar ik geef hem geen technische aanwijzingen. Koen is een echt mannetje, dat wil hij echt niet van mij horen."

Meer uit Sport

Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

1 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

1 uur geleden
Verstappen start seizoen met derde tijd in eerste vrije training

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.

7 uur geleden
Schaatser De Boo blijft Stolz na eerste dag WK sprint ruim voor

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.

14 uur geleden
Kok leidt na eerste dag op WK sprint voor Schulting en Fledderus

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.

15 uur geleden
Handbalsters winnen in Zwitserland derde duel in EK-kwalificatie

KRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.

15 uur geleden
De Boo opent WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.

16 uur geleden