
Veel vraagtekens bij plan Middelburg voor Waterpark Veerse Meer
MIDDELBURG - De provincie gaat om de tafel met de gemeente Middelburg over het ontwerpbestemmingsplan voor Waterpark Veerse Meer.
Het college van Gedeputeerde Staten zegt dat het plan niet strookt met provinciale regels. Gedeputeerde Dick van der Velde wil zijn bezwaren toelichten in het gesprek met de gemeente, maar de zienswijze maakt wel duidelijk dat het plan rammelt.
De provincie vindt de landschappelijke inpassing aan de kant van het Veerse Meer bijvoorbeeld onvoldoende. “Terwijl dit … een van de meest kwetsbare delen is.”
Stikstof
Ook zijn bepaalde berekeningen van Middelburg over de bouw en stikstofemissie niet helder. “Dit maakt de onderbouwing onvoldoende.” Verder kloppen delen van het plan over de contouren van vliegveld Midden-Zeeland en de baan die op verzoek van Middelburg moet worden verlegd niet. “Het ontwerpbestemmingsplan geeft een verkeerde voorstelling van zaken.”
Gemeenten
Het Middelburgse plan zorgt niet alleen bij de provincie voor vraagtekens. De gemeenten Veere, Goes en Borsele hebben ook een zienswijze ingediend, net als de dorpsraad Lewedorp.
Borsele is ‘ten zeerste verbaasd’ dat cijfers over de verwachte verkeersaantallen opeens zijn veranderd. Deze zijn veel lager dan eerder. De gemeenten hadden namelijk afgesproken om landelijke verkeersnormen te hanteren. Middelburg komt in het plan met andere cijfers, gebaseerd op het verkeer bij Hof van Saksen in Drenthe, een ander park van recreatieondernemer Driestar.
Ontstemd
Borsele is over deze aanpassing niet geïnformeerd, terwijl Middelburg dat wel had toegezegd. “Wij zijn … zeer ontstemd over uw handelswijze.” De cijfers zijn volgens Borsele ook niet correct. Middelburg zegt in het ontwerpbestemmingsplan dat er 1360 auto’s in plaats van 2500 (het cijfer volgens landelijke normen) elk etmaal het waterpark op en af rijden. Borsele maakt zich vooral zorgen over de gevolgen voor Lewedorp.
Oplossing
Ook Goes maakt zich zorgen over het verkeer, maar dan op de Muidenweg, Lepelstraat en Frederikstraat in Wolphaartsdijk. Goes waarschuwt Middelburg voor ‘onderschatting van het probleem’. Goes wil in overleg met de buurgemeente tot een oplossing komen.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
13 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
15 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden