Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel Vlaamse kinderen kunnen worden ingeënt, maar niet op school

Veel Vlaamse kinderen kunnen worden ingeënt, maar niet op school

KORTRIJK (ANP) - De meeste vaccinatiecentra in Vlaanderen beginnen vanaf zaterdag met het vaccineren van de leeftijdsgroep van 5-11 jaar tegen het coronavirus. Daar hebben drie op de vier kinderen al een uitnodiging voor gekregen, bericht de VRT. Een plan om kinderen in Kortrijk op school te vaccineren, gaat volgens de omroep niet door.

In het Nederlandstalige deel van België waren sommige centra al begonnen met het inenten van jonge kinderen. Dat gebeurt op locaties die kindvriendelijk worden gemaakt.

Zo kunnen kinderen vanaf zaterdag worden ingeënt in een 'kindervaccinatiedorp' in de dierentuin van Antwerpen. Daar zijn hokjes versierd met afbeeldingen van dieren. Kinderen hoeven naderhand geen kwartier te wachten in een stoel, maar mogen wandelen in een vlindertuin en apenverblijf.

Mobiele vaccinatieteams

Er lag ook een plan om mobiele vaccinatieteams in Kortrijk naar scholen te sturen, maar dat haalde het niet. Dat had te maken met zorgen over mogelijke discussies met ouders. Die kunnen wel met hun kind naar een vaccinatiecentrum, maar bij een prik op school kunnen ze zelf niet aanwezig zijn.

In Nederland kunnen niet-kwetsbare kinderen van 5 tot en met 11 jaar vanaf eind deze maand worden gevaccineerd tegen het coronavirus. Ouders krijgen tussen dinsdag 18 en zaterdag 22 januari een brief waarin staat dat ze telefonisch een afspraak kunnen maken. Het is de bedoeling dat de eerste prikken in de week erna worden gezet.

Meer uit Buitenland

Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

7 minuten geleden
Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

1 uur geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

2 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

4 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

5 uur geleden