Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel verkeershinder deze week door nat en onstuimig herfstweer

Veel verkeershinder deze week door nat en onstuimig herfstweer

THOLEN - Oktober is al een kletsnatte maand en ook november begint regionaal kletsnat. Later in de week wordt het onstuimig met zware windstoten. Vanwege de wintertijd is het alweer vroeg donker en regen en wind zullen voor extra drukte zorgen op de wegen. Vooral donderdag verlopen beide spitsen zeer druk.

Vanaf woensdag krijgen we een periode met zeer wisselvallig herfstweer, maar tot die tijd is het nog relatief rustig herfstweer met op deze maandag geregeld zonneschijn. Woensdag volgt vanuit het zuidwesten regen. Ook de zuidenwind neemt in kracht toe met windstoten tot ongeveer 70 km/uur. Dit is het startsein voor de onstuimige dagen die volgen.

Tot zaterdag lokaal meer dan 70 mm

Vooral de periode donderdag tot en met zaterdag is nat en onstuimig. Donderdag valt geruime tijd regen en daarna volgen nog talrijke buien. Op veel plaatsen valt tot en met zaterdag zo’n 20 tot 50 mm, in de kustgebieden kan 50 tot 70 mm vallen en lokaal zijn nog hogere neerslagsommen mogelijk.
Ook de wind is al die dagen duidelijk aanwezig en vooral donderdag is een kleine kans op storm aan zee, windkracht 9. Sowieso staat er donderdag een krachtige tot stormachtige zuidenwind, windkracht 6 tot 8 met uitschieters van 80 tot lokaal 100 km/uur. De temperatuur stijgt donderdag naar 13-14 graden, de dagen daarna is het veelal 11-12 graden.

Veel files op donderdag verwacht

De impact op het verkeer is dan ook groot en donderdag, doorgaans de drukste dag van de week, zullen de files lang zijn. Niet alleen vanwege de vele regen die verwacht wordt, lokaal kan 10 tot 20 mm vallen, maar ook de wind is merkbaar aanwezig. Niet alleen waait het krachtig tot stormachtig, het zijn vooral de zware windstoten die hinderlijk zullen zijn voor het verkeer.

Kletsnatte maand

Met uitzondering van delen van Limburg is deze maand nagenoeg overal in het land al meer dan 100 millimeter gevallen. In een strook over het midden van het land, maar ook in het uiterste noorden en op de Waddeneilanden is al 150 tot lokaal bijna 200 mm gevallen. Gemiddeld over het land staat de neerslagteller op 133 millimeter en daar komt nog wel wat bij in deze slotdagen van oktober.

Toch is het landelijk gezien geen recordnatte maand. In 1932 viel gemiddeld over het land 177 mm en ook in oktober 1998 was het kletsnat met 172 mm. In 1981 viel 148 en in 1917 146 mm. Dit jaar gaan we in de buurt van dit aantal uitkomen. In De Bilt is vrij zeker wel sprake van een recordnatte maand. Het record staat op 193 mm en daarvoor is niet heel veel meer nodig. De teller staat al op 190 mm.

Meer uit Tholen

Auto botst frontaal op boom bij Poortvliet, bestuurder naar ziekenhuis

POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
GGD start campagne tegen schimmels in huis

BRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.

21 uur geleden
Aan de keukentafel met Arjan Oerlemans: ‘Chauffeur zijn is nog steeds een mooi beroep’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.

22 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gemeentehuis van Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Zo’n 150 muzikanten bij het finaleconcert ‘Er gaat niets boven Sint-Annaland’

SINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."

1 dag geleden
Nieuwe straat op plek van oude school De Rieburch krijgt historische naam

SINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.

2 dagen geleden
Senioren Vereniging Vosmeer ontvangt incidentele subsidie voor jubileum

OUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.

2 dagen geleden