Veel tegendemonstranten tegen extreemrechts de straat op in VK
LONDEN (ANP) - In veel steden in het Verenigd Koninkrijk zijn mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen extreemrechts en het geweld van de afgelopen dagen. Britse media schrijven dat op veel plekken de tegendemonstranten in de meerderheid zijn, terwijl er ook veel uiterst rechtse protesten waren aangekondigd. Vooralsnog lijkt het overal nog relatief rustig te blijven.
Volgens Sky News zijn er bijvoorbeeld duizenden mensen afgekomen op bijeenkomsten tegen racisme in Bristol en de Londense wijk Walthamstow. Ook in Birmingham, Brentford en Rotherham zijn mensen de straat op gegaan. In die laatste plaats werd afgelopen week een hotel aangevallen waar asielzoekers verbleven.
In Liverpool hebben zich honderden mensen verzameld om een menselijke keten te vormen rond een kerk, meldt The Guardian. Die kerk was een doelwit van relschoppers, omdat die fungeert als adviescentrum voor immigranten. In Brighton waren de anti-immigratiedemonstranten dusdanig in de minderheid, dat de politie hen ter bescherming heeft omsingeld. In Newcastle scanderen tegendemonstranten onder meer "vluchtelingen welkom" en "nazi-uitschot wegwezen", hoort een verslaggever van de BBC. Uiterst rechtse demonstranten zijn daar niet te bekennen.
De Britse autoriteiten hielden voor woensdag wederom rekening met grote ongeregeldheden, aangezien er meer dan honderd uiterst rechtse betogingen waren aangekondigd. De politie had 6000 agenten in paraatheid gebracht om de orde te bewaren.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
1 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
5 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
11 uur geleden