Veel tegendemonstranten tegen extreemrechts de straat op in VK
LONDEN (ANP) - In veel steden in het Verenigd Koninkrijk zijn mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen extreemrechts en het geweld van de afgelopen dagen. Britse media schrijven dat op veel plekken de tegendemonstranten in de meerderheid zijn, terwijl er ook veel uiterst rechtse protesten waren aangekondigd. Vooralsnog lijkt het overal nog relatief rustig te blijven.
Volgens Sky News zijn er bijvoorbeeld duizenden mensen afgekomen op bijeenkomsten tegen racisme in Bristol en de Londense wijk Walthamstow. Ook in Birmingham, Brentford en Rotherham zijn mensen de straat op gegaan. In die laatste plaats werd afgelopen week een hotel aangevallen waar asielzoekers verbleven.
In Liverpool hebben zich honderden mensen verzameld om een menselijke keten te vormen rond een kerk, meldt The Guardian. Die kerk was een doelwit van relschoppers, omdat die fungeert als adviescentrum voor immigranten. In Brighton waren de anti-immigratiedemonstranten dusdanig in de minderheid, dat de politie hen ter bescherming heeft omsingeld. In Newcastle scanderen tegendemonstranten onder meer "vluchtelingen welkom" en "nazi-uitschot wegwezen", hoort een verslaggever van de BBC. Uiterst rechtse demonstranten zijn daar niet te bekennen.
De Britse autoriteiten hielden voor woensdag wederom rekening met grote ongeregeldheden, aangezien er meer dan honderd uiterst rechtse betogingen waren aangekondigd. De politie had 6000 agenten in paraatheid gebracht om de orde te bewaren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
4 uur geleden