Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel tegendemonstranten tegen extreemrechts de straat op in VK

Veel tegendemonstranten tegen extreemrechts de straat op in VK

LONDEN (ANP) - In veel steden in het Verenigd Koninkrijk zijn mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen extreemrechts en het geweld van de afgelopen dagen. Britse media schrijven dat op veel plekken de tegendemonstranten in de meerderheid zijn, terwijl er ook veel uiterst rechtse protesten waren aangekondigd. Vooralsnog lijkt het overal nog relatief rustig te blijven.

Volgens Sky News zijn er bijvoorbeeld duizenden mensen afgekomen op bijeenkomsten tegen racisme in Bristol en de Londense wijk Walthamstow. Ook in Birmingham, Brentford en Rotherham zijn mensen de straat op gegaan. In die laatste plaats werd afgelopen week een hotel aangevallen waar asielzoekers verbleven.

In Liverpool hebben zich honderden mensen verzameld om een menselijke keten te vormen rond een kerk, meldt The Guardian. Die kerk was een doelwit van relschoppers, omdat die fungeert als adviescentrum voor immigranten. In Brighton waren de anti-immigratiedemonstranten dusdanig in de minderheid, dat de politie hen ter bescherming heeft omsingeld. In Newcastle scanderen tegendemonstranten onder meer "vluchtelingen welkom" en "nazi-uitschot wegwezen", hoort een verslaggever van de BBC. Uiterst rechtse demonstranten zijn daar niet te bekennen.

De Britse autoriteiten hielden voor woensdag wederom rekening met grote ongeregeldheden, aangezien er meer dan honderd uiterst rechtse betogingen waren aangekondigd. De politie had 6000 agenten in paraatheid gebracht om de orde te bewaren.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

3 minuten geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

29 minuten geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.

35 minuten geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

1 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

2 uur geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

4 uur geleden