Veel stagiaires klagen volgens FNV over omstandigheden stage
UTRECHT (ANP) - Veel stagiaires zijn ontevreden over de omstandigheden tijdens hun stageperiode. Volgens vakbond FNV, die voor het eerst onderzoek deed onder de doelgroep, voelt meer dan de helft van de 1300 ondervraagden zich een goedkope werknemer. Een iets kleiner deel zegt te veel verantwoordelijkheid te krijgen, een probleem dat met name speelt in het onderwijs en de zorg.
Een ander pijnpunt voor de stagiaires is de stagevergoeding, waar driekwart over klaagt. Minstens een onkostenvergoeding is volgens FNV inmiddels verplicht, maar toch zegt 60 procent ook deze nog niet te krijgen.
Daar komt nog bij dat ongeveer een zesde aangeeft zich gediscrimineerd te hebben gevoeld bij het zoeken van een stage. Een iets kleiner deel werd ook tijdens de stage daadwerkelijk gediscrimineerd.
"De uitkomst van onze enquête bevestigt wat we dachten, namelijk dat er nog altijd veel misgaat", zegt Yasmin Ait Abderrahman, voorzitter van FNV Young & United. "Vooral in sectoren waar er veel krapte op de arbeidsmarkt is, zoals in het onderwijs of de zorg, zien we dat stagiaires nog té vaak meer verantwoordelijkheid krijgen dan zou moeten."
Meer uit Financieel
HANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote winkelketens en webshops weigeren klanten vaak onterecht garantie te geven bij kapotte producten, meldt de Consumentenbond. De belangenorganisatie baseert dat op eigen onderzoek waarbij ze via undercovershoppers onder andere bol, Coolblue, MediaMarkt en Expert vragen stelde over een kapotte wasmachine. In driekwart van de gevallen kregen ze onjuiste informatie van de winkels.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.
2 uur geleden