Veel pakken koffie voor voedselbank
THOLEN - Een aantal Lionsclubs in de regio hebben een grote bijdrage geleverd aan de landelijke inzamelingsactie voor Douwe Egbertspunten die Lions Nederland elk jaar organiseert. Daardoor konden aan de Voedselbank Goed Ontmoet die in West-Brabant en Tholen actief is, maar liefst 4.682 pakken koffie worden overhandigd. Dat aantal was opnieuw een record.
Aan de actie, die eind vorig jaar werd gestart en die doorliep tot na de feestdagen deden de Lionsclubs in Tholen, Woensdrecht, Bergen op Zoom, Steenbergen, Roosendaal en Halderberge mee.
De clubs plaatsten op diverse punten waar veel publiek komt, zoals in supermarkten, dozen waarin DE-punten konden worden gedeponeerd voor dit goede doel. Douwe Egberts Nederland leverde voor elke 500 ingezamelde punten een pak koffie.
De totaaltelling is intussen voltooid. Het blijkt dat veel Nederlanders nog eens in hun lades en kastjes zijn gedoken om punten te zoeken en die in de verzamelboxen te deponeren. Landelijk werden maar liefst 99 miljoen punten door de Lions verzameld. Dat was goed voor ruim 200.000 pakken koffie die intussen via diverse voedselbanken hun weg gevonden hebben naar mensen die dat echt nodig hebben.
In West-Brabant en Tholen bedroeg het aantal ingezamelde punten 2,2 miljoen goed voor 4.682 pakken koffie en dat was dus een record. Die zijn overhandigd aan de Voedselbank Goed Ontmoet die in Tholen en West-Brabant actief is. Wat betreft het aantal geschonken pakken, komt deze Voedselbank landelijk op de derde plaats!
De pakken koffie worden vanuit het regionale steunpunt van Goed Ontmoet verdeeld over de regionale uitgiftepunten naar rato van het aantal klanten.
Zo krijgen de klanten eens iets extra’s want koffie is normaal gesproken een luxeartikel in de voedselpakketten die wekelijks verstrekt worden.
Eind 2021 is er weer een inzamelactie van de DE-punten. Dat is meteen een jubileum, want dan is de inzameling voor de tiende keer. Graag roepen wij de mensen op om punten voor deze actie te bewaren.
Lionsclub Tholen bedankt de inzamelplaatsen voor hun medewerking en uiteraard iedereen die punten gedoneerd.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
10 uur geledenTHOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
15 uur geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
2 dagen geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
2 dagen geleden