Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel pakken koffie voor voedselbank

Veel pakken koffie voor voedselbank

THOLEN - Een aantal Lionsclubs in de regio hebben een grote bijdrage geleverd aan de landelijke inzamelingsactie voor Douwe Egbertspunten die Lions Nederland elk jaar organiseert. Daardoor konden aan de Voedselbank Goed Ontmoet die in West-Brabant en Tholen actief is, maar liefst 4.682 pakken koffie worden overhandigd. Dat aantal was opnieuw een record.

Aan de actie, die eind vorig jaar werd gestart en die doorliep tot na de feestdagen deden de Lionsclubs in Tholen, Woensdrecht, Bergen op Zoom, Steenbergen, Roosendaal en Halderberge mee.

De clubs plaatsten op diverse punten waar veel publiek komt, zoals in supermarkten, dozen waarin DE-punten konden worden gedeponeerd voor dit goede doel. Douwe Egberts Nederland leverde voor elke 500 ingezamelde punten een pak koffie.

De totaaltelling is intussen voltooid. Het blijkt dat veel Nederlanders nog eens in hun lades en kastjes zijn gedoken om punten te zoeken en die in de verzamelboxen te deponeren. Landelijk werden maar liefst 99 miljoen punten door de Lions verzameld. Dat was goed voor ruim 200.000 pakken koffie die intussen via diverse voedselbanken hun weg gevonden hebben naar mensen die dat echt nodig hebben.

In West-Brabant en Tholen bedroeg het aantal ingezamelde punten 2,2 miljoen goed voor 4.682 pakken koffie en dat was dus een record. Die zijn overhandigd aan de Voedselbank Goed Ontmoet die in Tholen en West-Brabant actief is. Wat betreft het aantal geschonken pakken, komt deze Voedselbank landelijk op de derde plaats!

De pakken koffie worden vanuit het regionale steunpunt van Goed Ontmoet verdeeld over de regionale uitgiftepunten naar rato van het aantal klanten.

Zo krijgen de klanten eens iets extra’s want koffie is normaal gesproken een luxeartikel in de voedselpakketten die wekelijks verstrekt worden.

Eind 2021 is er weer een inzamelactie van de DE-punten. Dat is meteen een jubileum, want dan is de inzameling voor de tiende keer. Graag roepen wij de mensen op om punten voor deze actie te bewaren.

Lionsclub Tholen bedankt de inzamelplaatsen voor hun medewerking en uiteraard iedereen die punten gedoneerd.

Meer uit Tholen

Joachim wil Tholen in beweging brengen met calisthenicspark: ‘De locatie was een uitdaging’

THOLEN - Aan de Oesterputten is een nieuw calisthenicspark geopend, een openbare sportplek met toestellen waarop mensen kunnen trainen. Initiatiefnemer Joachim Wisse liep al jaren rond met het plan om zo'n voorziening naar Tholen te halen. "De ambitie is dat dit park uitgroeit tot meer dan alleen een sportvoorziening."

2 uur geleden
Martin van den Bovenkamp nieuwe gemeentesecretaris gemeente Tholen

THOLEN - Martin van den Bovenkamp wordt per 1 september de nieuwe gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Tholen. Hij volgt Jan Fraanje op, die in september met pensioen gaat.

5 uur geleden
Op de werkvloer bij TanteLouise Vissershaven: ‘Je kunt hier echt je roeping vinden’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.

1 dag geleden
Vandaag nog code geel in verband met de aanhoudende hitte: Verkoeling in aantocht

ZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Voorbereidingen Brede School Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
College zoekt nieuwe invulling voor haventje Gorishoek nu veerroute is verlegd

SCHERPENISSE - De toekomst van de steiger en het haventje bij Gorishoek blijft voorlopig onderwerp van onderzoek. Het Thoolse college ziet op dit moment geen aanleiding om de steiger te verwijderen en wil in 2027 samen met betrokken partijen kijken naar een nieuwe invulling voor het gebied.

2 dagen geleden
KNMI waarschuwt voor zware onweersbuien na extreme hitte

Tholen- In de provincie Zeeland geldt er tot en met vanavond code oranje in verband met de extreme hitte. Vanaf vanmiddag geldt in het zuidwesten van Nederland code geel voor zware onweersbuien.

2 dagen geleden