Veel pakken koffie voor voedselbank
THOLEN - Een aantal Lionsclubs in de regio hebben een grote bijdrage geleverd aan de landelijke inzamelingsactie voor Douwe Egbertspunten die Lions Nederland elk jaar organiseert. Daardoor konden aan de Voedselbank Goed Ontmoet die in West-Brabant en Tholen actief is, maar liefst 4.682 pakken koffie worden overhandigd. Dat aantal was opnieuw een record.
Aan de actie, die eind vorig jaar werd gestart en die doorliep tot na de feestdagen deden de Lionsclubs in Tholen, Woensdrecht, Bergen op Zoom, Steenbergen, Roosendaal en Halderberge mee.
De clubs plaatsten op diverse punten waar veel publiek komt, zoals in supermarkten, dozen waarin DE-punten konden worden gedeponeerd voor dit goede doel. Douwe Egberts Nederland leverde voor elke 500 ingezamelde punten een pak koffie.
De totaaltelling is intussen voltooid. Het blijkt dat veel Nederlanders nog eens in hun lades en kastjes zijn gedoken om punten te zoeken en die in de verzamelboxen te deponeren. Landelijk werden maar liefst 99 miljoen punten door de Lions verzameld. Dat was goed voor ruim 200.000 pakken koffie die intussen via diverse voedselbanken hun weg gevonden hebben naar mensen die dat echt nodig hebben.
In West-Brabant en Tholen bedroeg het aantal ingezamelde punten 2,2 miljoen goed voor 4.682 pakken koffie en dat was dus een record. Die zijn overhandigd aan de Voedselbank Goed Ontmoet die in Tholen en West-Brabant actief is. Wat betreft het aantal geschonken pakken, komt deze Voedselbank landelijk op de derde plaats!
De pakken koffie worden vanuit het regionale steunpunt van Goed Ontmoet verdeeld over de regionale uitgiftepunten naar rato van het aantal klanten.
Zo krijgen de klanten eens iets extra’s want koffie is normaal gesproken een luxeartikel in de voedselpakketten die wekelijks verstrekt worden.
Eind 2021 is er weer een inzamelactie van de DE-punten. Dat is meteen een jubileum, want dan is de inzameling voor de tiende keer. Graag roepen wij de mensen op om punten voor deze actie te bewaren.
Lionsclub Tholen bedankt de inzamelplaatsen voor hun medewerking en uiteraard iedereen die punten gedoneerd.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
3 uur geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
10 uur geledenTHOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
2 dagen geleden