Veel minder Chinese toeristen in Japan door rel rond Taiwan
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het aantal Chinese toeristen in Japan is in december sterk gedaald door de oplopende diplomatieke spanningen tussen China en Japan over Taiwan. Volgens de Japanse overheid nam het aantal Chinese bezoekers in de laatste maand van 2025 met bijna de helft af tot 300.000 in vergelijking met een jaar eerder.
De Japanse premier Sanae Takaichi had in november gezegd dat Japan militair kan ingrijpen bij een conflict tussen China en Taiwan, dat door Beijing als een afvallige provincie wordt gezien. Daarop kwam China met een negatief reisadvies voor Japan. In december waren Chinezen goed voor minder dan 10 procent van alle toeristen in Japan. Dat was in de eerste elf maanden van het jaar nog een kwart van de bezoekers aan het Aziatische land.
Over heel 2025 verwelkomde Japan het nieuwe record van 42,7 miljoen toeristen. Daarmee werd het record van bijna 37 miljoen uit 2024 verbroken. Die toeristen gaven vorig jaar in totaal 9,5 biljoen yen uit, omgerekend 51 miljard euro.
Zwakkere yen
Japan profiteert onder meer van de zwakkere yen waardoor reizen naar het land minder duur zijn geworden. Toerismeminister Yasushi Kaneko spreekt van een belangrijke prestatie. Volgens hem werd de daling van het aantal Chinezen in december gecompenseerd door groei van reizigers uit Europa, de Verenigde Staten en Australiƫ.
Japan mikt voor 2030 op ongeveer 60 miljoen buitenlandse bezoekers. In sommige delen van het land, bij populaire toeristische trekpleisters zoals de beroemde Fuji-berg, is er wel overlast ontstaan door massatoerisme, wat tot ergernis heeft geleid bij de lokale bevolking.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging dinsdag verder omlaag na de zware koersval een dag eerder, die volgde op de heffingsdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president wil acht Europese landen, waaronder Nederland, straffen met een extra importheffing van 10 procent vanwege hun steun aan Groenland. Na de eerste schrikreactie letten beleggers nu vooral op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Daar staat de kwestie Groenland hoog op de agenda.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen wil Herna Verhagen als nieuwe president-commissaris. Verhagen stond dertien jaar aan het roer bij PostNL en vertrok daar in april vorig jaar. De huidige president-commissaris Piero Overmars stelt zich na zijn huidige termijn niet opnieuw verkiesbaar en treedt eind 2026 terug uit de raad van commissarissen.
38 minuten geledenWAALWIJK (ANP/BLOOMBERG) - Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk komt mogelijk in Duitse handen. Het Duitse chemieconcern Henkel, onder meer bekend van de wasmiddelen van Persil en haarverzorging van Schwarzkopf, is in gesprek met de Franse investeerder Wendel over een mogelijke overname van de Nederlandse onderneming. Dat hebben Henkel en Wendel laten weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een importheffing van 200 procent in te voeren op Franse wijnen en champagnes, door de weigering van Frankrijk om zich aan te sluiten bij zijn vredesraad. Trump haalde ook uit naar Emmanuel Macron nadat hij te horen had gekregen dat de Franse president zijn uitnodiging zou afwijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Starters willen graag snel een woning kopen, maar hebben er weinig vertrouwen in dat het ook daadwerkelijk lukt. Dat meldt huizenwebsite Funda op basis van cijfers uit de Funda Index van het laatste kwartaal van vorig jaar. 8 procent van de starters heeft er vertrouwen in een huis te kunnen kopen, terwijl 77 procent het binnen een jaar wil.
1 uur geleden