Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Veel mensen geven hun spullen graag weg’

‘Veel mensen geven hun spullen graag weg’

YERSEKE – Adriënne Bustraan-van Koeveringen in Yerseke is vorig jaar gestart met het realiseren van een inzamelpunt voor Stichting Babyspullen, maar heeft in verband met de coronamaatregelen haar initiatief tijdelijk moeten staken. Inmiddels zijn de inzamelingen weer op gang gekomen. De stichting heeft als doel gratis babypakketten te verstrekken aan aanstaande ouders die in Nederland onder de armoedegrens leven. Iedereen die nieuwe of nog nette babyspullen over heeft, kan deze inleveren op Marijkelaan 1.

“Ik woon aan een doorgaande weg in Yerseke en de inzamelbak zat vanaf het begin elke week wel vol”, vertelt Adriënne. “Ontzettend leuk hoeveel er gedoneerd wordt. Ik ben met het initiatief gestart, omdat ik zelf ook veel babyspullen over had. Hier in Zeeland zijn er veel mensen die het goed hebben en hun spullen liever weggeven dan ze te verkopen.”

Te groot

Stichting Babyspullen heeft naast het inzamelpunt in Yerseke, ophaalpunten in onder andere Middelburg, Goes en Arnemuiden. “De stichting is nog niet zo heel lang actief in Zeeland. De spullen hoeven niet helemaal naar Afrika, want in Nederland zijn er ook genoeg mensen die deze goed kunnen gebruiken. Ik heb de ruimte en het is vrijblijvend. Het is iets wat je er makkelijk bij kunt doen. Ik hoef de spullen niet zelf te sorteren, maar ik kijk altijd wel even of er bijvoorbeeld geen kleertjes tussen zitten die te groot zijn. Alles groter dan maat 92 gaat naar het Leger des Heils. Ik krijg ook wel eens aanbod van een matrasje of een autostoel, maar die nemen we ook niet in. Het is niet de bedoeling dat het een dumpplek wordt, maar tot nu toe valt dat heel erg mee.”

Duur

Op 12 maart 2012 richtten Marjolijn en Gyula Hermus Stichting Babyspullen op om de effecten van armoede op baby’s en jonge kinderen te verminderen, omdat elk kind recht heeft op een goede start. ‘Inmiddels hebben bijna driehonderd vrijwilligers zich aangesloten bij de stichting’, schrijft de organisatie op haar website. ‘De stichting verstrekt ondertussen jaarlijks meer dan 5.000 gratis babystartpakketten aan (aanstaande) ouders in Nederland die het financieel moeilijk hebben.’

Adriënne heeft de afgelopen maanden reclame gemaakt voor de stichting, ook om bekendheid te geven aan haar eigen inzamelpunt. “Toen ik zwanger was heb ik bij de verloskundigenpraktijk posters opgehangen. Ook via social media komen veel spullen binnen. Ik krijg veel positieve reacties. Er zijn veel mensen die graag op deze manier van hun spullen af komen. Ik weet zelf hoe veel je moet aanschaffen als je een baby verwacht en hoe duur het is. Ik vind het heel leuk om te kunnen bijdragen anderen om hierin te ondersteunen. Je doet iets goeds voor je naasten, zonder dat deze daarom hoeven te vragen.”

Kijk voor meer informatie op www.stichtingbabyspullen.nl.

BIJDRAGE JESSICA ROVERS

Meer uit Reimerswaal

Jaarlijkse avondvierdaagse Yerseke

YERSEKE - Vanaf maandag 12 mei 2025 kunnen wandelaars in Yerseke weer meedoen aan de jaarlijkse avondvierdaagse. Deelnemers kunnen kiezen tussen routes van 5 of 10 kilometer. Startlocatie is het schoolplein van CBS Het Kompas aan het Moerplein 2.

15 uur geleden
Franse Herdenking op 15 mei in Kapelle

KAPELLE - Op donderdag 15 mei vindt op het Franse militaire ereveld in Kapelle de jaarlijkse Franse Herdenking plaats. Daarbij wordt stilgestaan bij de Franse militairen die tussen 1940 en 1945 hun leven gaven voor de vrijheid van Nederland.

21 uur geleden
Franse Slag Mars op 17 mei opnieuw door Kapelle

KAPELLE - Op zaterdag 17 mei vindt de 11e editie van de Franse Slag Mars plaats. De jaarlijkse wandeltocht eert de Franse militairen die in mei 1940 zijn overleden bij de verdediging van Zeeland.

1 dag geleden
Medische noodsituatie jong slachtoffer in Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Woensdagavond is de traumahelikopter geland in Krabbendijke in verband met een medische noodsituatie met een jong persoon in de Wilhelminastraat. 

2 dagen geleden
KNRM Hansweert opent deuren tijdens Reddingbootdag

HANSWEERT - Op zaterdag 10 mei organiseert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) reddingbootdag. Jong en oud zijn van 10.00-16.00 uur welkom om kennis te maken met het reddingwerk op zee en het materieel van KNRM-reddingstation Hansweert. 

2 dagen geleden
Subsidie Zomerschool

KAPELLE/KRUININGEN - Uit diverse studies blijkt dat een deel van de kinderen in de zomervakantie extra bijleert en een ander deel juist kennis verliest.

2 dagen geleden
Dodenherdenking met hart en ziel

REIMERSWAAL - Op 3 en 4 mei zijn in de Zeeuwse dorpen de oorlogsslachtoffers herdacht. Wethouder Ad Meeuwsen van de gemeente Reimerswaal nam de toespraak op zich in Yerseke, terwijl waarnemend burgemeester Jan Luteijn van de gemeente Reimerswaal op 4 mei in Rilland sprak. Voor beiden is het een terugkerend, maar steeds betekenisvol moment.

2 dagen geleden