Veel meer Visa-passen in Nederland om groter aantal betaalplekken
AMSTERDAM (ANP) - Veel meer Nederlanders hadden vorig jaar een pinpas of creditcard van Visa, meldt het betaalbedrijf. De toegenomen vraag naar de passen komt volgens Visa doordat mensen op meer plekken met een creditcard of de nieuwe pinpas van het bedrijf kunnen betalen.
Visa had vorig jaar bijna een kwart meer betaalpassen in Nederland dan een jaar eerder. Met de nieuwe pinpassen en de creditcards is 37 procent meer geld overgemaakt. De afgelopen drie jaar is de hoeveelheid geld die is overgemaakt drie keer zo groot geworden.
Bijna alle betaalautomaten in Nederland zijn begin vorig jaar geüpdatet voor de nieuwe kaarten, Visa Debit. De nieuwe en oude V-Pay-kaarten van Visa zijn nu bruikbaar op meer dan 670.000 automaten, meldt het betaalbedrijf. Meer dan 85 procent van de Nederlandse betaalapparaten is nu geschikt voor creditcards. Dat waren er volgens Visa nog nooit zoveel.
Alle V-Pay-kaarten van Visa en Maestro-passen van Mastercard worden sinds halverwege vorig jaar geleidelijk vervangen door pinpassen met nieuwe technologie. De nieuwe passen lijken meer op creditcards en zijn beter te gebruiken bij onlinebetalingen. Met die passen kunnen Nederlanders in bijvoorbeeld de Verenigde Staten betalen in winkels.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
16 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.
14 uur geleden