Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel media bij aankomst Oranje bij WK-hotel in Kansas City

Veel media bij aankomst Oranje bij WK-hotel in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

Rond de spelersbus reden tien politiewagens en acht grote motoren met sirenes. De helikopter die boven het hotel cirkelde, was van KMBC-TV. "Wij hebben ook een helikopter", zei een verslaggever van het Amerikaanse FOX 4. "Maar dit is voor ons net niet groot genoeg."

Supporters in feloranje shirts van het Nederlands elftal schreeuwden naar Virgil van Dijk. Een Spaanse verslaggever probeerde vergeefs met Ronald Koeman en Frenkie de Jong in contact te komen. Verder stonden er vooral Nederlandse en Japanse verslaggevers voor het hotel. Niemand kreeg Koeman en zijn spelers te spreken. Bondscoach, internationals en begeleiders van de nationale ploeg liepen snel richting de lobby van het hotel.

Waardering

Het Cascade Hotel is met vier sterren gewaardeerd en heeft dezelfde beoordeling als het Sonesta White Plains Downtown, het onderkomen van Oranje tijdens het trainingskamp in New York, waar Koeman niet helemaal tevreden over was. "Het is niet dat wij hier niet kunnen zijn. Maar het kan beter, laat ik het zo zeggen", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het gewonnen oefenduel met Oezbekistan (2-1).

In Kansas City is het zeven uur vroeger dan in Nederland. Op het moment dat Nederland arriveerde, was het 32 graden. De gevoelstemperatuur lag hoger. Koeman heeft de besloten training, die voor later op de dag op het programma stond, geschrapt.

Locatie

Het Cascade Hotel in Kansas City ligt dicht bij het vliegveld en de KC Current Training Facility, het trainingscomplex van de professionele Amerikaanse vrouwenvoetbalclub uit Kansas City waar Oranje tijdens de groepsfase traint. Koeman heeft de accommodatie in het voorjaar bezocht en was zeer tevreden over de kwaliteit van de velden, faciliteiten en ligging.

Oranje traint woensdag vanaf 17.30 uur Nederlandse tijd voor duizend inwoners van Kansas City. Voor het trainingscomplex hangen oranje vlaggen en staan borden met: Hup Holland hup. Op wedstrijddagen van Nederland stroomt er oranje water door fonteinen in de stad. Bondscoach Ronald Koeman en Virgil van Dijk geven woensdag na de training een persconferentie, waarin ze voorbeschouwen op het eerste WK-duel van zondag met Japan in Dallas.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

48 minuten geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

2 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

6 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

8 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

8 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

9 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

9 uur geleden