Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel media bij aankomst Oranje bij WK-hotel in Kansas City

Veel media bij aankomst Oranje bij WK-hotel in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Onder grote belangstelling van de media arriveerde het Nederlands elftal bij het Cascade Hotel in Kansas City. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers stapten rond 13.15 uur plaatselijke tijd de bus uit bij de verblijfplaats van de nationale ploeg tijdens de groepsfase van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

Rond de spelersbus reden tien politiewagens en acht grote motoren met sirenes. De helikopter die boven het hotel cirkelde, was van KMBC-TV. "Wij hebben ook een helikopter", zei een verslaggever van het Amerikaanse FOX 4. "Maar dit is voor ons net niet groot genoeg."

Supporters in feloranje shirts van het Nederlands elftal schreeuwden naar Virgil van Dijk. Een Spaanse verslaggever probeerde vergeefs met Ronald Koeman en Frenkie de Jong in contact te komen. Verder stonden er vooral Nederlandse en Japanse verslaggevers voor het hotel. Niemand kreeg Koeman en zijn spelers te spreken. Bondscoach, internationals en begeleiders van de nationale ploeg liepen snel richting de lobby van het hotel.

Waardering

Het Cascade Hotel is met vier sterren gewaardeerd en heeft dezelfde beoordeling als het Sonesta White Plains Downtown, het onderkomen van Oranje tijdens het trainingskamp in New York, waar Koeman niet helemaal tevreden over was. "Het is niet dat wij hier niet kunnen zijn. Maar het kan beter, laat ik het zo zeggen", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het gewonnen oefenduel met Oezbekistan (2-1).

In Kansas City is het zeven uur vroeger dan in Nederland. Op het moment dat Nederland arriveerde, was het 32 graden. De gevoelstemperatuur lag hoger. Koeman heeft de besloten training, die voor later op de dag op het programma stond, geschrapt.

Locatie

Het Cascade Hotel in Kansas City ligt dicht bij het vliegveld en de KC Current Training Facility, het trainingscomplex van de professionele Amerikaanse vrouwenvoetbalclub uit Kansas City waar Oranje tijdens de groepsfase traint. Koeman heeft de accommodatie in het voorjaar bezocht en was zeer tevreden over de kwaliteit van de velden, faciliteiten en ligging.

Oranje traint woensdag vanaf 17.30 uur Nederlandse tijd voor duizend inwoners van Kansas City. Voor het trainingscomplex hangen oranje vlaggen en staan borden met: Hup Holland hup. Op wedstrijddagen van Nederland stroomt er oranje water door fonteinen in de stad. Bondscoach Ronald Koeman en Virgil van Dijk geven woensdag na de training een persconferentie, waarin ze voorbeschouwen op het eerste WK-duel van zondag met Japan in Dallas.

Meer uit Voetbal

Dominant Spanje naar achtste finales WK na 3-0-zege op Oostenrijk

INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.

3 uur geleden
Doelman Koeman verlengt contract bij Telstar

VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.

13 uur geleden
Voormalig Spaans international Cazorla (41) stopt

MADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.

13 uur geleden
Van Gaal stopt als adviseur van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

14 uur geleden
Engelse bondscoach roept ouders op: laat kinderen WK kijken

ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.

17 uur geleden
Gueye stopt bij Senegal zolang technische staf aanblijft

SEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.

17 uur geleden
België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

1 dag geleden