Veel kansen, geen doelpunten bij Go Ahead Eagles - SC Cambuur
DEVENTER (ANP) - De wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en SC Cambuur in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Hoewel beide ploegen heel wat kansen kregen in de Adelaarshorst, bleef het 0-0. Vorige week stuntte Cambuur door PSV met 3-0 te verslaan en hield Go Ahead Eagles landskampioen Ajax in de Johan Cruijff ArenA op 1-1.
In de openingsfase waren de grootste kansen voor de ploeg uit Leeuwarden. Remco Balk schoot van buiten het strafschopgebied hard op de onderkant van de lat en Tom Boere verzuimde om de bal van dichtbij in te tikken nadat doelman Jeffrey de Lange een schot van Jamie Jacobs voor zijn voeten had gebokst.
Kort voor rust kreeg Isac Lidberg in een paar seconden tijd twee grote kansen. De Zweed slaagde er eerst net niet in een voorzet van Bobby Adekanye in te tikken en daarna kopte hij de bal in de handen van Cambuur-keeper João Virgínia. De Portugese doelman hield aan het begin van de tweede helft Oliver Edvardsen van scoren af en tikte in de slotfase een van richting veranderd schot van invaller Martijn Berden net over de lat.
Beide ploegen kwamen door het gelijkspel op 8 punten uit negen duels, 3 punten meer dan FC Emmen en FC Volendam, die onderaan staan. Voor Cambuur was het al de zesde wedstrijd waarin het niet tot scoren kwam.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
15 uur geleden