Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veel Europese zakenreizigers gaan minder vaak vliegen'

'Veel Europese zakenreizigers gaan minder vaak vliegen'

LONDEN (ANP/RTR) - Veel Europese zakenreizigers zijn van plan minder vaak het vliegtuig te pakken als de reisbeperkingen tegen het coronavirus zijn opgeheven. Veel zakelijk overleg kan namelijk via virtuele vergaderingen worden gedaan. Ook kunnen bedrijven geld besparen door te snijden in zakenreizen en is het beter voor het klimaat.

Uit een peiling in opdracht van de European Climate Foundation onder circa 1400 Europese zakenreizigers komt naar voren dat vier op de tien van plan zijn minder vaak te gaan vliegen als de pandemie voorbij is. Bijna vier op de tien denken weer terug te zullen keren naar het oude reisniveau, van voor de pandemie. Een klein deel denkt juist meer te gaan vliegen en sommigen verwachten helemaal te zullen stoppen met zakenreizen.

De ondervraagde zakenreizigers komen bijvoorbeeld uit het Verenigd Koninkrijk, Nederland, Duitsland, Spanje en Frankrijk. Meer dan de helft gaf aan dat de reisbeperkingen geen negatief effect hebben gehad op de productiviteit. Voor een kwart was er een verslechtering van de productiviteit, en voor bijna een vijfde juist een verbetering.

Inmiddels trekt de vraag naar zakenreizen weer aan, nu steeds meer wordt gevaccineerd tegen het coronavirus. Kenners denken dat het nog jaren zal duren voordat de wereldwijde markt voor zakelijke reizen weer echt is hersteld van de crisis.

Meer uit Financieel

Miljardairsfamilie Porsche-Piëch gaat in defensie investeren

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De miljardairsfamilie Porsche-Piëch, grootaandeelhouder van Porsche en Volkswagen, gaat een fonds oprichten om te investeren in de defensie-industrie. Daarmee hoopt de familie te profiteren van de fors hogere Europese militaire uitgaven.

12 minuten geleden
FNV wil dat luchtvaart en Rijk werksituatie Schiphol verbeteren

SCHIPHOL (ANP) - FNV wil dat het werk op de luchthaven Schiphol eerlijker, gezonder en veiliger wordt. De vakbond roept Schiphol, het Rijk en luchtvaartbedrijven op om medewerkers te beschermen tegen uitlaatgassen van vliegtuigen, hogere lonen te betalen en strenge veiligheidseisen te stellen.

55 minuten geleden
IEA voorspelt fors lagere olieprijs in 2026 door overaanbod

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat de olieprijs volgend jaar stevig daalt door een overaanbod en een afnemende vraag. "De recentste cijfers wijzen op een zwakke vraag in de belangrijkste economieën. Doordat het consumentenvertrouwen nog altijd laag is, lijkt een scherpe opleving voorlopig onwaarschijnlijk", staat in een rapport.

1 uur geleden
Musk verliest rechtszaak over afwijzing OpenAI's intimidatieclaim

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk moet zich in de rechtbank verantwoorden voor zijn aanvallen op OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Een Amerikaanse districtsrechter heeft het verzoek van de rijkste man ter wereld om de beschuldigingen van OpenAI tegen hem te verwerpen, afgewezen.

1 uur geleden
Winst E.ON groeit, omzet Nederland onder druk door zonnig weer

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft meer winst geboekt in het afgelopen halfjaar. In Nederland stond de verkoop van het energieconcern in de afgelopen maanden echter onder druk door het bovengemiddeld zonnige weer.

2 uur geleden
Dochterbedrijven schoenenmerk Van Lier failliet verklaard

BREDA (ANP) - Veel dochterondernemingen van schoenenmerk Van Lier zijn failliet verklaard, meldt de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Eerder werd al bekend dat het bedrijf het financieel zwaar had.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium onderuit op Damrak na uitstel resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Avantium ging woensdag ruim 10 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker heeft een voorlopig financieringsakkoord bereikt met zijn banken en staatsinvesteringsfonds Invest-NL. De afspraken zijn gemaakt op voorwaarde dat de aandelenuitgifte die het bedrijf in september wil lanceren, succesvol is. Details over die uitgifte worden in september in een prospectus bekendgemaakt. De halfjaarcijfers die voor woensdag op het programma stonden, worden dan ook vrijgegeven.

3 uur geleden