'Veel Europese zakenreizigers gaan minder vaak vliegen'
LONDEN (ANP/RTR) - Veel Europese zakenreizigers zijn van plan minder vaak het vliegtuig te pakken als de reisbeperkingen tegen het coronavirus zijn opgeheven. Veel zakelijk overleg kan namelijk via virtuele vergaderingen worden gedaan. Ook kunnen bedrijven geld besparen door te snijden in zakenreizen en is het beter voor het klimaat.
Uit een peiling in opdracht van de European Climate Foundation onder circa 1400 Europese zakenreizigers komt naar voren dat vier op de tien van plan zijn minder vaak te gaan vliegen als de pandemie voorbij is. Bijna vier op de tien denken weer terug te zullen keren naar het oude reisniveau, van voor de pandemie. Een klein deel denkt juist meer te gaan vliegen en sommigen verwachten helemaal te zullen stoppen met zakenreizen.
De ondervraagde zakenreizigers komen bijvoorbeeld uit het Verenigd Koninkrijk, Nederland, Duitsland, Spanje en Frankrijk. Meer dan de helft gaf aan dat de reisbeperkingen geen negatief effect hebben gehad op de productiviteit. Voor een kwart was er een verslechtering van de productiviteit, en voor bijna een vijfde juist een verbetering.
Inmiddels trekt de vraag naar zakenreizen weer aan, nu steeds meer wordt gevaccineerd tegen het coronavirus. Kenners denken dat het nog jaren zal duren voordat de wereldwijde markt voor zakelijke reizen weer echt is hersteld van de crisis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
8 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
11 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
11 uur geleden