Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel emoties bij strafzaak over doden Gianny-Davey door vader

Veel emoties bij strafzaak over doden Gianny-Davey door vader

GRONINGEN (ANP) - De dood van Gianny-Davey (12) in Groningen leidt tot veel emoties bij nabestaanden in de rechtbank in Groningen. Daar staat zijn vader Curtly E. (46) donderdag terecht voor het doodsteken van zijn zoon op 29 december vorig jaar. De vader zou onder invloed van een psychose de jongen uit Amsterdam om het leven hebben gebracht, omdat hij zijn medicatie tegen schizofrenie niet innam.

De moeder van Gianny-Davey noemde haar zoon onmisbaar en onvervangbaar. "Ik noemde hem altijd mijn levenswerk", zei ze in haar slachtofferverklaring. "Gianny had beschermd moeten worden door zijn vader. In plaats daarvan is hij vermoord door de persoon waar hij altijd veilig bij moest zijn", zei ze.

Deskundigen adviseren tbs met dwangverpleging. Ze zeggen dat E. het risico van het staken van zijn medicatie niet heeft voorzien. De nabestaanden zijn het daar niet mee eens en pleiten voor de maximale gevangenisstraf. "Curtly heeft er bewust voor gekozen om te stoppen met zijn medicatie, wetende wat de gevolgen kunnen zijn."

Ontoerekeningsvatbaar

Een groep van vijftig nabestaanden woont de strafzaak bij. Ze dragen witte T-shirts met daarop de beeltenis van Gianny-Davey en op hun rug de tekst 'forever in our hearts'. Voorafgaand aan de zitting vormden de nabestaanden een kring en gingen ze in gebed, deels in het Papiaments.

De verdachte heeft in 2014 de moeder van zijn zoon aangevallen en mishandeld. Toen werd hij ontoerekeningsvatbaar verklaard en gediagnosticeerd met schizofrenie. In de jaren daarna stopte hij geregeld met zijn medicatie, wat dan leidde tot psychoses, vertelde hij de rechters. Na het overlijden van zijn vader vorig jaar werd hij naar eigen zeggen depressief en besloot hij opnieuw geen medicijnen in te nemen.

Strafeis

Het slachtoffer Gianny-Davey woonde in Amsterdam en was op bezoek bij zijn vader in Groningen. De politie vond hem in een plas bloed in de woonkamer van het huis aan de Blekerslaan in de Oosterpoortwijk, nadat de man zelf de politie had gebeld. E. heeft bekend dat hij zijn zoon met een mes uit de keuken om het leven bracht. "Curtly heeft onze levens voorgoed verwoest", sprak de moeder.

De strafeis volgt donderdagmiddag.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

3 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

5 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

8 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

9 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

9 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

10 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

11 uur geleden