Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel boze reacties op massa-ontslag bij P&O Ferries

Veel boze reacties op massa-ontslag bij P&O Ferries

ROTTERDAM (AFN/RTR/BLOOMBERG) - Het massa-ontslag bij de Britse veerbootmaatschapij P&O Ferries zorgt voor veel boze reacties. Vanuit de Britse overheid is gezegd dat het onaanvaardbaar is dat er per direct 800 zeevarenden op straat zijn gezet. Die wil het bedrijf, dat ook van de Rotterdamse haven naar Hull vaart, vervangen door goedkope uitzendkrachten. Vakbonden in Nederland zijn niet gerust op de situatie. Intussen weigert het ontslagen personeel van boord te gaan, wordt er in Verenigd Koninkrijk al met juridische stappen gedreigd en liggen alle veerdiensten stil.

Een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson heeft gezegd dat de manier waarop P&O Ferries te werk is gegaan in de communicatie niet kan. Nederlandse vakbondsbestuurders van FNV en Nautilus hebben begrepen dat de vervangende krachten al klaarstonden om aan boord te gaan toen P&O bekendmaakte honderden mensen te ontslaan.

Marcel van Dam van Nautilus legt uit dat het bedrijf nu Britse zeevarenden ontslaat die werkten onder een Jersey-contract. In Nederland zou wat P&O heeft gedaan volgens hem helemaal niet mogen, temeer omdat vooraf geen vakbonden zijn geraadpleegd. In Rotterdam ligt momenteel het P&O-schip Pride of Rotterdam aan de kade. De bemanning daar leeft volgens Van Dam nu vooral mee met de Britse collega's.

130 Nederlandse personeelsleden

Het bedrijf heeft aangegeven dat de 2200 andere personeelsleden niet hoeven te vrezen voor hun baan. Dat zou dus ook gelden voor de 130 Nederlandse zeevarenden en de 150 havenwerkers en kantoorwerknemers in Nederland. Maar Van Dam weet niet wat die geruststellende woorden van P&O waard zijn.

FNV-bestuurder Niek Stam vindt de uitleg van P&O "lariekoek" en hij spreekt van een "asociale en onmenselijke boodschap". Volgens Stam is er al jaren sprake van mismanagement bij P&O. Vorig jaar werd meer dan 100 miljoen euro verlies geleden. De FNV'er is bang dat de huidige ingreep niet voldoende zal zijn om het tij bij het bedrijf te keren.

Ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex vreest de gevolgen van het abrupte stoppen met de veerdiensten. Dit zou zorgen voor grote ontregeling van het transport van en naar de Britse eilanden. Hierdoor is er kans op congestie en langere wachttijden bij de ferryterminals, waarschuwt de organisatie.

Branchegenoot Stena Line laat al weten dat er momenteel veel meer vraag is naar zijn afvaarten. Als alternatief kunnen vrachtwagenchauffeurs ook kiezen voor DFDS, die vanuit IJmuiden naar Newcastle vaart. Een andere optie is om naar het Franse Calais te gaan en daar een trein of ferry te nemen naar de overkant.

Meer uit Financieel

Bloomberg: grote overname datacenters Azië en Australië nabij

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een groep investeerders, waaronder de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, voert gesprekken over een miljardenovername van datacenters voor AI in Azië en Australië. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het gaat dan om datacenters van het bedrijf Stack Infrastructure. Mogelijk is met die deal een bedrag van 20 miljard tot 25 miljard dollar gemoeid.

15 minuten geleden
Bedrijven in Rotterdamse haven eerder aangesloten op stroomnet

ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven kunnen eerder worden aangesloten op het stroomnet dan gepland. Dat meldt netbeheerder TenneT, in samenwerking met Stedin, Havenbedrijf Rotterdam en Deltalinqs. Een tijdelijke transformator gaat versneld ruimte bieden voor partijen die nu nog op een wachtlijst staan.

43 minuten geleden
AEX-index begint licht lager, focus op topontmoeting Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die later op de dag plaatsvindt. De twee wereldleiders spreken naar verwachting over de exportbeperkingen voor geavanceerde chips en zeldzame aardmetalen, AI, Taiwan en de Iranoorlog.

48 minuten geleden
Chinese merken jagen Europese verkoop elektrische auto's omhoog

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe volledig elektrische auto's in de Europese Unie is in de eerste acht maanden van dit jaar met 45 procent omhooggeschoten. Vooral Chinese merken zoals BYD, Chery, Geely en Leapmotor stuwden de groei. Veel grote Europese automerken zoals Volkswagen, Peugeot en Renault zagen hun verkoop nauwelijks groeien of gingen zelfs achteruit. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

2 uur geleden
Allianz: Europese economie loopt 113 miljard euro mis door hitte

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Europese economie loopt dit jaar naar schatting 113 miljard euro mis door de lagere productiviteit en productie in veel Europese landen door de extreme hitte afgelopen zomer. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz.

2 uur geleden
ABP gaat 1 miljard steken in snelgroeiende Europese bedrijven

AMSTERDAM (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verwacht de komende drie jaar ongeveer 1 miljard euro te investeren in jonge, veelbelovende Europese bedrijven. Dat bevestigt ABP na berichtgeving van het FD en de NOS. In eerste instantie gaat het pensioenfonds 250 miljoen euro steken in het Scaleup Europe Fund, een fonds gericht op investeringen in Europese technologische bedrijven.

2 uur geleden
Nederlandse claimstichting begint zaak tegen maker Fortnite

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument begint een massaclaim tegen Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. De claimstichting zegt dat de gamestudio jongeren misleidt. Zij krijgen tijdens het gamen bijvoorbeeld aftelklokken te zien, die de indruk wekken dat de mogelijkheid om in de game iets te kopen bijna stopt, maar dagen later staat de aanbieding er nog steeds, zeggen de eisers.

3 uur geleden