
Veel belangstelling voor 32e Trekkertrek Aagtekerke
AAGTEKERKE - Op zaterdag 22 juli werd in Aagtekerke de 32e editie van de Trekkertrek georganiseerd. Ook dit jaar was de belangstelling weer groot. Er kwamen zo’n 5500 bezoekers op het evenement af.
Tractorpulling, ofwel Trekkertrek, is een uit Amerika afkomstig fenomeen, dat in 1977 naar Nederland overwaaide. Inmiddels worden er jaarlijks zo’n 120 wedstrijden georganiseerd.
Een trekkertrek werkt als volgt: de tractor of truck wordt gekoppeld aan een sleepwagen. De sleepwagen is een oplegger met aan de achterkant wielen en aan de voorkant een slede (de sleepvoet). Bovenop de sleepwagen bevindt zich een ballastbak die gevuld kan worden met gewichten. Aan het begin van de ‘pull’ (de trekpoging) staat de ballastbak aan de achterkant en naarmate de run vordert wordt de ballastbak naar voren getrokken. Hierdoor komt er steeds meer gewicht op de sleepvoet en heeft de tractor steeds meer moeite om de sleepwagen vooruit te trekken.
Als een trekker de volledige 100 meter lange baan af weet te leggen heeft deze een ‘Full Pull’ bereikt. Als meerdere deelnemers een ‘Full Pull’ hebben getrokken wordt de sleepwagen verzwaard en start er nog een groter spektakel: de ‘Pull-Off’. Tijdens de Pull-Off strijden de beste deelnemers van de wedstrijd om de eerste plaats. Naast kracht is ook gang van groot belang. Een ‘Full Pull’ kan op een goede baan in minder dan 10 seconden worden gereden.
Beperkt gebruik fossiele brandstoffen
Waar een gemiddelde landbouwtrekker het moet doen moet 125 PK rijden er vandaag tractoren met meer dan 7000 PK (lees, 56x meer vermogen). De Nederlandse Truck- en Tractorpulling Organisatie streeft ernaar het gebruik van fossiele brandstoffen in de sport zoveel mogelijk te beperken. Voor alle klassen geldt het advies om geen fossiele brandstoffen toe te passen.
Meer uit Middelburg
ARNEMUIDEN- Op het fietspad langs de Muidenweg zijn zaterdagavond een scooter en een fiets met elkaar in botsing gekomen. Door de klap kwamen zowel de bestuurder van de scooter als de fietser ten val. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. De fietser werd op de locatie van het ongeval medisch gecontroleerd. Vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. Waardoor de scooter en fietser met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.
15 uur geledenDe Zeeuwse arbeidsmarkt voor ICT'ers is nog altijd zeer krap, maar er zijn tekenen van afkoeling. In 2024 daalde het aantal vacatures licht, terwijl het aantal werkzoekende ICT'ers toenam. Toch blijven werkgevers moeite houden met het vinden van geschikte kandidaten. Dat laat UVW Zeeland weten.
17 uur geledenGRIJPSKERKE - In juni zijn de tuinen op hun allermooist en daarom houdt een groep fanatieke tuinierders deze maand de Zeeuwse Tuintweedaagse. Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni is het open tuin bij veertien adressen in Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen. Zo stelt Willeke Verschuur uit Grijpskerke haar nonchalante, romantische tuin open. "Als je me op mijn zestiende had gezegd dat ik later een 13.000 vierkante meter grote tuin zou hebben, dan had ik je voor gek verklaard. Maar nu is met tuinieren mijn droom uitgekomen."
1 dag geledenMIDDELBURG- De politie van basisteam Oosterscheldebekken heeft vrijdag een mes in beslag genomen nadat er bij een woning in Middelburg een conflict was uitgebroken in de huislijke sfeer. De eigenaar krijgt een bekeuring.
1 dag geledenZOUTELANDE- Op de Westkapelseweg (N288) zijn vanmorgen door onbekende oorzaak twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Eén van de twee fietsers, een vrouw, viel hierdoor met haar fiets in de sloot. De politie en ambulancedienst kwamen ter plaatse. Gelukkig bleek er niemand gewond te zijn geraakt.
1 dag geledenMIDDEBURG- De wijken Dauwendale, 't Zand en de binnenstad van Middelburg ondervinden momenteel overlast van een hinderlijke chemische geur. Deze geur werd in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst geroken op bedrijventerrein Arnestein aan de Herculesweg. De stank komt bij het bedrijf Synthomer vandaan: hier is een kleine hoeveelheid olie gelekt.
1 dag geledenZOUTELANDE- Bij een eenzijdig ongeval op de Werendijke (N288) is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man gewond geraakt. Door onbekende oorzaak belandde hij met zijn auto in de berm en vervolgens op zijn kop in een sloot. Meerdere hulpdiensten gingen ter plaatse. De man, die het voertuig zelfstandig kon verlaten, is na medische hulp op de locatie van het ongeval, zonder spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
1 dag geleden