Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel animo voor demo hulpdiensten op Grote Markt Goes

Veel animo voor demo hulpdiensten op Grote Markt Goes

GOES - Op de demonstratie van de hulpdiensten op de Grote Markt in Goes kwamen woensdag veel toeschouwers af. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) spreekt over honderden belangstellenden voor deze activiteit in de Zeeuwse Week van de Veiligheid.

Wat is het derde deurtje bij de brandweer? Wat is het grootste wapen van de politie? En wat hebben de Bee Gees met de ambulance te maken? Op deze en heel veel andere vragen van kinderen en andere bezoekers gaven de medewerkers van de verschillende hulpdiensten woensdag antwoord in Goes. 

Boeien

Het publiek zag de brandweer auto’s openknippen met een joekel van een schaar en de ambulance met automatisch reanimatie-apparaat ‘Lucas’ werken. Toeschouwers werden zelfs in de boeien geslagen door de politie als ze dat wilden.

De hulpverleners vertelden over hun werk en beantwoordden elke vraag die ze voorgeschoteld kregen van presentator Nick of van het publiek. Van brandweerman Kees wilden ze weten wat er zo mooi aan zijn werk is. ‘Vooral dat ik mensen kan helpen.’ Aan Marissa van de ambulance vroeg een slimmerd of ze het liedje kende dat levens kan redden. ‘Stayin’ alive’ van de Bee Gees’, wist ze. ‘Op het ritme van dat liedje kun je 120 keer per minuut reanimeren. Dat is de frequentie waarmee we dat moeten doen. En nee, ik ga het niet zingen’, zei ze met een glimlach.

Grootste wapen

Van agent Edwin wilden kinderen weten wat er allemaal aan zijn gordel hangt. Hij liet zijn wapenstok zien, een zaklamp, handboeien en zijn vuurwapen. ‘Ik heb één keertje iemand neergeschoten. Dat wil je natuurlijk nooit. Maar weet je wat ons grootste wapen is? Onze mond. We proberen de meeste incidenten met woorden op te lossen. En dat lukt gelukkig heel vaak.’

De brandweer zette de schaar deze middag in drie autowrakken. Met verschillende gereedschappen lieten ze zien hoe ze personen kunnen bevrijden die klem zitten bij bijvoorbeeld een auto-ongeval. Daar hebben ze soms ‘een derde deurtje’ voor nodig. ‘Als je iemand uit een tweedeursauto wilt bevrijden, moet je er soms zelf een derde deur in knippen om ruimte te maken’, aldus Kees.

Zo leerden jong en oud bij over wat de hulpdiensten allemaal doen. Iedereen wilde het van dichtbij zien. Soms zelfs zó dichtbij dat politieagent Edwin ze bij de gezamenlijke demonstratie een stukje naar achteren moest wijzen. ‘Er kan bijvoorbeeld altijd materiaal losschieten.’ Misschien was dat wel de meest praktische les van de middag: Geef hulpdiensten de ruimte!

Meer uit Beveland

Herdenking Slag om de Schelde

's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.

4 uur geleden
Opening christelijk kindcentrum De Wingerd

GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.

19 uur geleden
Sinterklaas komt naar Goes!

GOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.

23 uur geleden
Fabian Franse uit Kloetinge is Salvagecoördinator: ‘Hulp als het het hardst nodig is’

"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.

1 dag geleden
Brand bij muziekwinkel Bax in Goes

GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.

1 dag geleden
Gloednieuwe Oosterscheldepadgids gepresenteerd

GOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad. 

1 dag geleden
Wie wordt de nieuwe kinderburgemeester van Noord-Beveland?

NOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.

1 dag geleden