Veel animo voor 11de editie van de Kees Wessels Wintertocht
SINT-MAARTENSDIJK - Piet Groffen uit Sint-Maartensdijk is voorzitter van de Oosterscheldestappers. Samen met een team organiseren ze dit jaar de 11e Kees Wessels wandeltocht. Deze tocht wordt jaarlijks georganiseerd. Elk jaar komen hier een paar honderd wandelaars van Tholen maar ook ver buiten de regio.
Piet zet zich al jaren in voor de dorpen op het eiland. Dit doet hij onder andere door het organiseren van de wandeltochten, maar hij helpt ook bij het organiseren van bijvoorbeeld het Sinterklaasfeest en Koningsdag. Piet gelooft dat het organiseren van wandeltochten een geweldige manier is om mensen bij elkaar te brengen. Niet alleen van het eiland, maar ook daarbuiten. “We hebben ongeveer dertig vrijwilligers”, vertelt Piet enthousiast. “Het is geweldig om te zien hoeveel mensen betrokken zijn bij deze tocht.”
De Kees Wessels wandeltocht is meer dan alleen wandelen. Het is een evenement dat mensen bij elkaar brengt. Piet herinnert zich een bijzonder moment waarop een man van 80 jaar oud helemaal uit het noorden van het land met de trein en bus naar de tocht kwam. “We haalden hem op bij de bushalte en brachten hem weer terug. Het was een bijzonder moment dat me altijd zal bijblijven.”
Piet is trots op iedereen die helpt bij de Kees Wessels wandeltocht en andere wandeltochten. “Het is geweldig om te zien hoeveel mensen samenwerken om deze tochten mogelijk te maken en om anderen te laten genieten van de prachtige omgeving en natuur die we hier hebben.”
Bijschrift - Piet Groffen uit Sint-Maartensdijk
Neil Schuurman
Meer uit Tholen
THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
1 uur geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
8 uur geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
1 dag geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
1 dag geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
2 dagen geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
2 dagen geleden