Veel animo voor 11de editie van de Kees Wessels Wintertocht
SINT-MAARTENSDIJK - Piet Groffen uit Sint-Maartensdijk is voorzitter van de Oosterscheldestappers. Samen met een team organiseren ze dit jaar de 11e Kees Wessels wandeltocht. Deze tocht wordt jaarlijks georganiseerd. Elk jaar komen hier een paar honderd wandelaars van Tholen maar ook ver buiten de regio.
Piet zet zich al jaren in voor de dorpen op het eiland. Dit doet hij onder andere door het organiseren van de wandeltochten, maar hij helpt ook bij het organiseren van bijvoorbeeld het Sinterklaasfeest en Koningsdag. Piet gelooft dat het organiseren van wandeltochten een geweldige manier is om mensen bij elkaar te brengen. Niet alleen van het eiland, maar ook daarbuiten. “We hebben ongeveer dertig vrijwilligers”, vertelt Piet enthousiast. “Het is geweldig om te zien hoeveel mensen betrokken zijn bij deze tocht.”
De Kees Wessels wandeltocht is meer dan alleen wandelen. Het is een evenement dat mensen bij elkaar brengt. Piet herinnert zich een bijzonder moment waarop een man van 80 jaar oud helemaal uit het noorden van het land met de trein en bus naar de tocht kwam. “We haalden hem op bij de bushalte en brachten hem weer terug. Het was een bijzonder moment dat me altijd zal bijblijven.”
Piet is trots op iedereen die helpt bij de Kees Wessels wandeltocht en andere wandeltochten. “Het is geweldig om te zien hoeveel mensen samenwerken om deze tochten mogelijk te maken en om anderen te laten genieten van de prachtige omgeving en natuur die we hier hebben.”
Bijschrift - Piet Groffen uit Sint-Maartensdijk
Neil Schuurman
Meer uit Tholen
THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
5 uur geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
9 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
12 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
1 dag geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
1 dag geledenPOORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.
1 dag geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
2 dagen geleden