Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel aandacht van scholen voor Toujours Kapelle

Veel aandacht van scholen voor Toujours Kapelle

KAPELLE - Van maandag 15 mei tot en met zaterdag 20 mei vindt weer Toujours Kapelle plaats. Tijdens de officiële herdenking en alle activiteiten daaromheen wordt die week stilgestaan bij de Franse soldaten die tijdens de Tweede Wereldoorlog streden en het hoogste offer gaven voor onze vrijheid. 

Tijdens de week is er van alles te doen in en om het Kapelse oorlogsmuseum Memorial 40-45. ‘’Het museum is de hele week geopend voor bezoekers’’, zegt voorzitter Andries Looijen. ‘’De eerste drie dagen van de week komen er vooral veel scholen langs om het museum en het Franse ereveld te bekijken. Het is mooi om te zien dat we daar vanuit scholen veel aanvragen voor krijgen, omdat we als doel hebben de verhalen van toen in leven te houden en te blijven vertellen, en wat is er nu mooier dan ze aan de jongere generaties vertellen.’’ Er is ook buiten het museum veel te zien uit de oorlog en de tijd waarin de Fransen naar Nederland kwamen. Zo zijn er ‘re-enactors’ uit onder andere Frankrijk die op het veld aan de Karmijnstraat zullen laten zien hoe het leven van een Franse soldaat eruit zag. Naast dat zijn er ook vele voertuigen te zien en kunnen kinderen een waar ‘sein-diploma’ halen waarbij ze leren hoe morsecode te seinen. ‘’We zijn blij dat we de verhalen van de Franse soldaten ieder jaar weer extra tot leven kunnen laten komen tijdens de week van Toujours, hopelijk wordt het net als voorgaande jaren ook dit jaar weer een succes’’, zegt Looijen.

Meer uit Reimerswaal

Optreden bij Zonnebloem Goes-Kapelle

KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.

1 maand geleden
Toch Sinterklaas in Yerseke, alternatieve intocht verloopt rustig

YERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.

1 maand geleden
Zondag 16 november intocht Sint in Hansweert

HANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers. 

1 maand geleden
Krabbendijke krijgt park en pumptrack

Krabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.

1 maand geleden
Yerseke maakt zich op voor sinterklaasprotest

YERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.

1 maand geleden
Nova Melodica viert 55-jarig jubileum

KAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer. 

1 maand geleden
Dirk en Jeanette delen hun huis met honderden vogels

Waarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.

1 maand geleden