
VC Vlissingen wil talentvolle jeugd aantrekken én behouden
VLISSINGEN - De start van het nieuwe voetbalseizoen betekent een grote verandering bij VC Vlissingen. Na ruim 100 jaar besloot de club door financiële redenen alleen nog in het zaterdagvoetbal uit te komen.
Dat is voor veel zondagliefhebbers een hard gelag, erkent voorzitter Johan de Visser. Reden te meer om goede prestaties neer te zetten. “Twee keer achter elkaar kampioen worden is de opzet.”
Stapje extra
“Doordat we zondag 1 hebben opgeven, is er nu meer aandacht voor de zaterdag en jeugd en hadden we meer tijd voor de voorbereiding. We zijn zeker klaar voor het nieuwe seizoen”, vertelt De Visser. Naast de voetballers zijn ook de vrijwilligers en het publiek blij dat er na maanden weer actie is op de velden. “Daardoor zijn mensen bereid tot een stapje extra bij het naleven van de coronaregels.”
Jeugd
Vlissingen speelt dit seizoen in de vierde klasse. “We zijn een heel eind teruggezakt, dus we willen opklimmen. We gaan ervan uit dat we kampioen worden. Daarna willen we in de derde klasse ook weer het kampioenschap behalen.”
Hiervoor investeert de club in de jeugd. “Vroeger plukten we vooral goede spelers weg overal. Door de zaken goed te organiseren en het plezier terug te brengen, willen we goede jeugd behouden. We hebben bijvoorbeeld voetbalveteraan Ruud Pennings aangesteld om de trainers te begeleiden.”
De samenwerking met Groene Ster moet VC Vlissingen nieuwe leden opleveren. “Die combinatie van veld- en zaalvoetbal bieden andere clubs in de buurt niet, dus dat trekt jeugd aan.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Voor de Vlissingse taaldocente en actrice Tsarina heeft filmfestival Film by the Sea dit jaar een bijzonder tintje. Ze speelt de hoofdrol in Doof van regisseur Ben Flore uit Goes. Deze film gaat zaterdag (20 september) in première tijdens de dag voor Zeeuwse producties op het filmfestival.
4 uur geledenOOST-SOUBURG - B.C. De Astroïden in Oost-Souburg doet mee aan de landelijke actie om mensen te laten kennismaken met de badmintonsport.
7 uur geledenVLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
1 dag geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
2 dagen geleden