
Vaticaan: gezondheid paus blijft verbeteren
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Het gaat beter met paus Franciscus (88) sinds zijn ontslag uit het ziekenhuis in Rome, waar hij weken met een dubbele longontsteking lag. Een röntgenfoto heeft volgens het Vaticaan een "lichte verbetering" in de longen bevestigd.
Er zijn ook verbeteringen in zijn motorische vaardigheden, stem en ademhaling. De paus krijgt nog wel extra zuurstof toegediend via een buisje in zijn neus, maar kan ook korte periodes zonder. Zijn artsen zeiden eerder dat Franciscus' longen beschadigd zijn geraakt en dat de ademhalingsspieren zwaar belast worden, waardoor het even kan duren voordat zijn stem weer normaal is.
Franciscus' toestand was volgens het Vaticaan enige tijd kritiek. De leider van de rooms-katholieke kerk heeft zich sinds zijn ziekenhuisopname op 14 februari nauwelijks laten zien. Hij verscheen op 23 maart, de dag van zijn ontslag, in een rolstoel op een balkon van het ziekenhuis. Hij zwaaide naar de honderden gelovigen die zich bij het ziekenhuis hadden verzameld.
Meer uit Buitenland
DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
9 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
12 uur geleden