Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vastgoedbeleggers hekelen huurbevriezing sociale huur

Vastgoedbeleggers hekelen huurbevriezing sociale huur

DEN HAAG (ANP) - De vereniging van institutionele vastgoedbeleggers IVBN is met stomheid geslagen door de aangekondigde bevriezing van de huren in de sociale sector. De beleggers vinden, net als koepel van woningcorporatie Aedes, dat maatwerk een betere oplossing was geweest. Nu profiteren namelijk ook mensen die dat helemaal niet nodig hebben, aldus IVBN.

Directeur Frank van Blokland van IVBN wijst er verder op dat door de huurbevriezing investeringen in nieuwbouw en verduurzaming vertraging oplopen. De leden van de IVBN, die vooral voor pensioenfondsen en levensverzekeraars werken, hebben daar minimaal de inflatiecorrectie voor nodig.

Ook Vastgoed Belang, de vereniging van particuliere beleggers in vastgoed, is teleurgesteld in het plan van het demissionaire kabinet die volgens de branchevereniging vooral nadelen kent. Zij zien behalve problemen voor nieuwbouw en verduurzaming ook minder ruimte voor betalingsregelingen voor mensen die in financiƫle problemen zijn geraakt.

Compensatie

Wat Vastgoed Belang ook dwarszit is dat minister Ollongren heeft aangekondigd grote verhuurders te zullen compenseren. Kleinere beleggers die hun geld in vastgoed staken als oudedagsvoorziening kunnen niet op steun rekenen.

De club van kleine vastgoedbeleggers wijst erop dat hun leden alleen de gemeentelijke belastingen al meer dan 5 procent zagen stijgen. Vastgoed Belang hekelt dan ook dat de overheid de belastingen niet ook bevriest. "Het is onacceptabel en juridisch ook onhoudbaar als uitsluitend kleine verhuurders niet op compensatie kunnen rekenen. Dat is absoluut onevenwichtig."

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

26 minuten geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

55 minuten geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

2 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

3 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

5 uur geleden