Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vastgelopen containerschip Suezkanaal los, verkeer weer op gang

Vastgelopen containerschip Suezkanaal los, verkeer weer op gang

SUEZ (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het in het Suezkanaal vastgelopen containerschip Ever Given is los. Nadat maandagochtend de achtersteven van het schip loskwam, is nu ook de voorkant los. Ooggetuigen melden aan persbureau Reuters dat het schip op eigen kracht onderweg zou zijn, maar volgens berger Boskalis wordt het schip weggesleept. Ook de rest van het scheepvaartverkeer komt weer op gang, volgens de kanaalautoriteit.

De Ever Given was vorige week dinsdag in een zandstorm overdwars in het zuidelijke deel van het Suezkanaal komen te liggen. Het schip, eigendom van een Japanse reder maar varend in dienst van een Taiwanees bedrijf, behoort tot de grootste containerschepen ter wereld met een lengte van 400 meter en een breedte van bijna 60 meter. Daardoor is het erg gevoelig voor zijwind. Toen het schip gedraaid lag, lag het tegen beide oevers van het kanaal.

Het gespecialiseerde Nederlandse bedrijf Smit Salvage, onderdeel van baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis, was betrokken bij de bevrijdingsoperatie. Daarbij werd gebaggerd en werden elf gewone sleepboten en twee krachtige zeesleepboten ingezet. Topman Peter Berdowski laat weten "bijzonder trots" te zijn op "het uitstekende werk dat het bergingsteam ter plaatse en de vele collega's van Smit Salvage en Boskalis thuis hebben verricht".

Daarmee wist de baggeraar de "uitdagende operatie onder het toeziend oog van de wereld tot een goed einde te brengen". "De tijdsdruk om deze operatie te voltooien was evident en ongekend groot en het resultaat toont eens te meer onze unieke capaciteiten", aldus Berdowski.

Meer uit Financieel

Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

9 minuten geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

25 minuten geleden
ING: Nederlandse economie beter bestand tegen hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.

25 minuten geleden
Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

1 uur geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

1 uur geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

2 uur geleden