Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Varo bouwt fabriek in Rotterdam voor duurzame vliegtuigbrandstof

Varo bouwt fabriek in Rotterdam voor duurzame vliegtuigbrandstof

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese brandstofleverancier Varo Energy investeert 600 miljoen dollar (555 miljoen euro) in de bouw van een nieuwe fabriek in de Rotterdamse haven om duurzame vliegtuigbrandstoffen te maken. Het is de bedoeling dat daar straks 245.000 ton groene brandstof per jaar geproduceerd gaat worden.

Duurzame vliegtuigbrandstof is momenteel het enige haalbare alternatief voor traditionele vliegtuigbrandstof. Het kan echter wel vijf keer zo veel gaan kosten. Varo Energy, met hoofdkantoor in Zwitserland, is in handen van de grote internationale oliehandelaar Vitol Group en de Amerikaanse investeringsmaatschappij Carlyle Group.

Volgens Varo-topman Dev Sanyal is er een grote vraag naar het zogeheten sustainable aviation fuel (SAF). In Europa groeit de vraag snel wegens nieuwe strenge EU-regels. Zo worden luchtvaartmaatschappijen verplicht om vliegtuigen tegen 2025 te vullen met een SAF-mengsel van 2 procent en tegen 2050 wordt dit zelfs 70 procent. De fabriek van Varo kan straks 7 procent van de totale benodigde brandstof leveren.

Het bedrijf sloot eerder dit jaar een deal met het Duitse Lufthansa voor de toekomstige levering van de duurzame vliegtuigbrandstof. De productiefaciliteit is naar verwachting in het vierde kwartaal van 2026 operationeel.

Meer uit Financieel

Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

8 minuten geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

2 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

5 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

6 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

21 uur geleden