Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Varo bouwt fabriek in Rotterdam voor duurzame vliegtuigbrandstof

Varo bouwt fabriek in Rotterdam voor duurzame vliegtuigbrandstof

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese brandstofleverancier Varo Energy investeert 600 miljoen dollar (555 miljoen euro) in de bouw van een nieuwe fabriek in de Rotterdamse haven om duurzame vliegtuigbrandstoffen te maken. Het is de bedoeling dat daar straks 245.000 ton groene brandstof per jaar geproduceerd gaat worden.

Duurzame vliegtuigbrandstof is momenteel het enige haalbare alternatief voor traditionele vliegtuigbrandstof. Het kan echter wel vijf keer zo veel gaan kosten. Varo Energy, met hoofdkantoor in Zwitserland, is in handen van de grote internationale oliehandelaar Vitol Group en de Amerikaanse investeringsmaatschappij Carlyle Group.

Volgens Varo-topman Dev Sanyal is er een grote vraag naar het zogeheten sustainable aviation fuel (SAF). In Europa groeit de vraag snel wegens nieuwe strenge EU-regels. Zo worden luchtvaartmaatschappijen verplicht om vliegtuigen tegen 2025 te vullen met een SAF-mengsel van 2 procent en tegen 2050 wordt dit zelfs 70 procent. De fabriek van Varo kan straks 7 procent van de totale benodigde brandstof leveren.

Het bedrijf sloot eerder dit jaar een deal met het Duitse Lufthansa voor de toekomstige levering van de duurzame vliegtuigbrandstof. De productiefaciliteit is naar verwachting in het vierde kwartaal van 2026 operationeel.

Meer uit Financieel

IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

24 minuten geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

5 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

7 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

8 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

9 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

10 uur geleden