VAR opereert voor het eerst op afstand in Champions League
SEVILLA (ANP/RTR) - De VAR, oftewel de Video Assistant Referee, bevindt zich woensdag voor het eerst in de geschiedenis van de Champions League op een andere locatie dan de speelstad zelf. De VAR bij de wedstrijd Sevilla - Chelsea bekijkt de beelden vanuit Nyon, waar het hoofdkantoor van de UEFA staat.
"De UEFA heeft succesvol getest met een technische oplossing voor een VAR op afstand. De techniek wordt voor het eerst in gebruik genomen bij de groepswedstrijd tussen Sevilla en Chelsea. De arbiter op het veld wordt geassisteerd vanuit de VAR-ruimte in Zwitserland", aldus de UEFA.
De UEFA meldt dat een back-up-team voor de zekerheid aanwezig is in Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.
Bij het duel tussen Sevilla en Chelsea staat er weinig op het spel. Beide clubs zijn met 10 punten uit vier duels al zeker van de volgende ronde en strijden tijdens de laatste twee wedstrijden om groepswinst in poule E.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
6 uur geleden