VAR opereert voor het eerst op afstand in Champions League
SEVILLA (ANP/RTR) - De VAR, oftewel de Video Assistant Referee, bevindt zich woensdag voor het eerst in de geschiedenis van de Champions League op een andere locatie dan de speelstad zelf. De VAR bij de wedstrijd Sevilla - Chelsea bekijkt de beelden vanuit Nyon, waar het hoofdkantoor van de UEFA staat.
"De UEFA heeft succesvol getest met een technische oplossing voor een VAR op afstand. De techniek wordt voor het eerst in gebruik genomen bij de groepswedstrijd tussen Sevilla en Chelsea. De arbiter op het veld wordt geassisteerd vanuit de VAR-ruimte in Zwitserland", aldus de UEFA.
De UEFA meldt dat een back-up-team voor de zekerheid aanwezig is in Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.
Bij het duel tussen Sevilla en Chelsea staat er weinig op het spel. Beide clubs zijn met 10 punten uit vier duels al zeker van de volgende ronde en strijden tijdens de laatste twee wedstrijden om groepswinst in poule E.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
3 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
21 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
22 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
23 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 dag geleden