Vance trekt uitspraken over migranten die honden eten niet terug
SPRINGFIELD (ANP) - J.D. Vance, de running mate van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump, staat achter zijn bewering dat Haïtiaanse migranten in Ohio honden en katten eten. "Mijn kiezers vertellen me dat ze deze dingen zien met hun eigen ogen", zei Vance tegen CNN.
Vance, die Ohio vertegenwoordigt in de Amerikaanse Senaat, zei eerder deze maand dat migranten uit Haïti in Springfield, een stad in Ohio, honden en katten eten. Trump herhaalde dit in een debat op dinsdag met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris.
De beweringen van Vance en Trump leidden tot meerdere bedreigingen en het sluiten van sommige scholen en ziekenhuizen in Springfield. Lokale autoriteiten, onder wie de burgemeester van Springfield en de Republikeinse gouverneur van Ohio, zeiden dat er geen bewijs is voor de uitspraken van Vance. "Deze discussies over Haïtianen die honden, katten en andere dingen eten moeten stoppen", zei gouverneur Mike DeWine tijdens een interview met de Amerikaanse zender ABC.
Vance vindt niet dat hij verantwoordelijk is voor de recente reeks bedreigingen in Springfield. Op CNN verweet hij die aan "psychopaten" en "losers".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
15 uur geleden