Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance trekt uitspraken over migranten die honden eten niet terug

Vance trekt uitspraken over migranten die honden eten niet terug

SPRINGFIELD (ANP) - J.D. Vance, de running mate van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump, staat achter zijn bewering dat Haïtiaanse migranten in Ohio honden en katten eten. "Mijn kiezers vertellen me dat ze deze dingen zien met hun eigen ogen", zei Vance tegen CNN.

Vance, die Ohio vertegenwoordigt in de Amerikaanse Senaat, zei eerder deze maand dat migranten uit Haïti in Springfield, een stad in Ohio, honden en katten eten. Trump herhaalde dit in een debat op dinsdag met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris.

De beweringen van Vance en Trump leidden tot meerdere bedreigingen en het sluiten van sommige scholen en ziekenhuizen in Springfield. Lokale autoriteiten, onder wie de burgemeester van Springfield en de Republikeinse gouverneur van Ohio, zeiden dat er geen bewijs is voor de uitspraken van Vance. "Deze discussies over Haïtianen die honden, katten en andere dingen eten moeten stoppen", zei gouverneur Mike DeWine tijdens een interview met de Amerikaanse zender ABC.

Vance vindt niet dat hij verantwoordelijk is voor de recente reeks bedreigingen in Springfield. Op CNN verweet hij die aan "psychopaten" en "losers".

Meer uit Buitenland

Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

32 minuten geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

1 uur geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

4 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

9 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

9 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

11 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

12 uur geleden