Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance noemt idee van mogelijke breuk tussen VS en Europa absurd

Vance noemt idee van mogelijke breuk tussen VS en Europa absurd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft het idee dat er een grote breuk tussen de Verenigde Staten en Europa kan ontstaan "absurd" genoemd. Hij zei dat woensdag in Washington tijdens een evenement van de organisatie achter de Munich Security Conference.

Op de grote veiligheidsconferentie in München eerder dit jaar zorgde Vance met een speech voor veel onrust. Hij zette toen vraagtekens bij het bondgenootschap tussen de VS en Europa als zij het over kernwaarden als vrijheid van meningsuiting niet langer eens zijn.

Volgens Vance horen de VS en Europa nog altijd bij hetzelfde team. "Ze zullen altijd met elkaar verbonden blijven", voegde hij toe. "En ik vind het volkomen absurd om te denken dat je ooit een stevige wig tussen de Verenigde Staten en Europa zou kunnen drijven."

Uitgaven aan defensie

Wel zei de vicepresident dat de VS en Europa "te comfortabel zijn geworden met de veiligheidsmentaliteit van de afgelopen twintig jaar, die niet toereikend is voor de komende twintig jaar". De VS eisen dat Europa veel meer uitgeeft aan zijn verdediging.

Vances harde woorden in februari waren ook zeker niet alleen op Europa, maar evenzeer op de VS gericht, stelt hij. "In het bijzonder" de VS moeten oppassen dat ze de vrijheid van meningsuiting niet te veel inperken, meent de vicepresident. Dat verwijt maakte hij destijds in München vooral Europese regeringen. Die zouden de democratie uithollen door radicaalrechtse partijen als de AfD uit het landsbestuur te weren.

'Beide het spoor bijster'

"Het is niet: Europa slecht en de VS goed. We zijn beide het spoor wat bijster geraakt, en ik moedig ons aan samen weer op het juiste spoor te geraken", zei Vance. "Wij zijn zeker bereid en in staat om daarbij te helpen."

Meer uit Buitenland

Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

56 minuten geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

58 minuten geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

8 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

9 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

10 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

10 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

12 uur geleden