Vanaf vandaag 95 euro boete voor reizigers vanuit België bij niet tonen coronabewijs
THOLEN - Reizigers die vanuit België naar Nederland reizen kunnen vanaf vandaag bij de grens gecontroleerd worden op hun coronabewijs. Reizigers die tijdens een controle geen coronabewijs bij zich hebben, krijgen een boete van 95 euro. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee.
Vanaf vandaag moeten reizigers vanaf 12 jaar die uit EU-landen met een geel reisadvies komen een coronabewijs bij zich hebben. Dit kan een vaccinatiebewijs, herstelbewijs of negatief testbewijs zijn.
Wanneer reizigers dit bewijs niet kunnen laten zien, ontvangen zij een boete van 95 euro. Volgens de marechaussee worden er geen waarschuwingen gegeven. Voor de grenscontroles zet de marechaussee extra mensen in, mobiele teams zullen steekproefsgewijs te werk gaan.
Wanneer reizigers een boete krijgen omdat ze geen coronabewijs bij zich hebben, krijgen ze het dringend advies om zich na aankomst in Nederland te laten testen.
Dit alles geldt overigens alleen voor reizigers die 12 uur in een ander land dan Nederland verblijven. Je mag dus wel over de grens nog tanken of boodschappen doen.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
11 uur geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
15 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
2 dagen geleden