Vanaf dinsdagochtend verkeershinder A12 bij Oudenrijn verwacht
DEN HAAG (ANP) - Verkeer dat vanuit Utrecht richting Den Haag wil, heeft vanaf dinsdag te maken met ernstige verkeershinder. Sinds maandagavond is de A12 tussen knooppunt Oudenrijn en Nieuwerbrug afgesloten voor groot onderhoud. Ook tussen Nieuwerbrug en Reeuwijk zijn in deze periode werkzaamheden, maar op dat deel van de A12 blijven wel rijstroken open. Vooral in de spits zullen de werkzaamheden leiden tot veel extra vertraging.
De komende negen dagen, tot 7 oktober, worden onder meer viaducten opgeknapt, versleten asfalt vervangen door geluidsreducerend zoab (zeer open asfaltbeton) en waar nodig komen nieuwe matrixborden en detectielussen.
Verkeer van Utrecht naar Den Haag kan omrijden via de A2, A9 en A4, verkeer richting Rotterdam via de A2, A27 en A15. Rijkswaterstaat voorziet vanaf dinsdagochtend ernstige verkeershinder. De extra reistijd kan oplopen tot een uur.
Transportorganisaties TLN en evofenedex hebben al laten weten te vrezen voor veel omzetverlies omdat ook vrachtwagens flink moeten omrijden.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.
2 uur geledenBARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De bewoners van negen appartementen in woonzorgcentrum Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan in Tilburg kunnen nog niet naar huis. Door de brand van zaterdag zijn hun woningen nog onbewoonbaar. De meeste van de getroffen bewoners worden elders in het wooncomplex opgevangen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.
13 uur geleden