Vanaf dinsdagochtend verkeershinder A12 bij Oudenrijn verwacht
DEN HAAG (ANP) - Verkeer dat vanuit Utrecht richting Den Haag wil, heeft vanaf dinsdag te maken met ernstige verkeershinder. Sinds maandagavond is de A12 tussen knooppunt Oudenrijn en Nieuwerbrug afgesloten voor groot onderhoud. Ook tussen Nieuwerbrug en Reeuwijk zijn in deze periode werkzaamheden, maar op dat deel van de A12 blijven wel rijstroken open. Vooral in de spits zullen de werkzaamheden leiden tot veel extra vertraging.
De komende negen dagen, tot 7 oktober, worden onder meer viaducten opgeknapt, versleten asfalt vervangen door geluidsreducerend zoab (zeer open asfaltbeton) en waar nodig komen nieuwe matrixborden en detectielussen.
Verkeer van Utrecht naar Den Haag kan omrijden via de A2, A9 en A4, verkeer richting Rotterdam via de A2, A27 en A15. Rijkswaterstaat voorziet vanaf dinsdagochtend ernstige verkeershinder. De extra reistijd kan oplopen tot een uur.
Transportorganisaties TLN en evofenedex hebben al laten weten te vrezen voor veel omzetverlies omdat ook vrachtwagens flink moeten omrijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Na de dramatisch verlopen verkiezingen van NSC verlaat voormalig lijsttrekker Eddy van Hijum de top van de partij. De partij maakt de "bewuste keuze" om nu geen politiek leider te benoemen, meldde voorzitter Reinout van Malenstein zaterdag bij het NSC-congres in Amersfoort. "Een interim-leider zou juist het verkeerde signaal zijn en zou alle dilemma's onnodig blijven oproepen."
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
11 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft geen goed woord over voor de handreiking die partijleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA vrijdag heeft gedaan naar de beoogde minderheidscoalitie van D66, VVD en CDA. "Er is niets constructiefs aan afbraak, ook niet wanneer die afbraak wordt verpakt als compromis of deelakkoord", sprak hij zaterdag de partijraad van de SP toe.
13 uur geleden