Vanaf de zomer rijdt de nachttrein Amsterdam-Praag
AMSTERDAM (ANP) - Het duurt nog een paar maanden maar dan is het mogelijk om in Amsterdam de nachttrein te pakken naar Praag. Het Nederlands-Belgische bedrijf European Sleeper onderhoudt vanaf "het begin van de zomer" een nachttreinverbinding van Brussel, via Amsterdam, Berlijn en Dresden naar de Tsjechische hoofdstad.
De trein gaat drie keer per week rijden, met vertrek op maandag-, woensdag- en vrijdagavond en aankomst in Praag even na 10.00 uur. De terugreis met de nachttrein is op zondag, dinsdag en donderdag. Fietsen kunnen mee. In april moet bekend zijn wat de treinkaartjes kosten. Vermoedelijk tussen de 50 en 70 euro, inclusief een bed, liet de organisatie eerder al weten.
European Sleeper wil de verbinding zo snel mogelijk dagelijks maken. In 2023 wil het bedrijf Amsterdam ook met nachtelijke treinritten koppelen aan de Poolse hoofdstad Warschau. De vervoerder heeft de ambitie om een netwerk van nachttreinen op te zetten vanuit Nederland en België naar belangrijke bestemmingen in Europa. Het moet een milieuvriendelijk alternatief worden voor vliegreizen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het wordt voor patiënten steeds duurder om naar ziekenhuis, huisarts of andere zorgverlener te reizen. Door de stijgende brandstofprijzen en hoge parkeertarieven kunnen de kosten behoorlijk oplopen voor mensen die vaak zorg nodig hebben. Patiëntenfederatie Nederland roept zorgaanbieders op om de zorg digitaal aan te bieden waar dat kan en meer mee te denken met hun patiënten.
52 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie onderzoekt een schietincident dat in de nacht van woensdag op donderdag zou hebben plaatsgevonden op de Breeakkers in de wijk Empel in Den Bosch. Dat zei de politie op X.
5 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
14 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
15 uur geleden