Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vanaf 6 jaar mondkapje op in België, op school en erbuiten

Vanaf 6 jaar mondkapje op in België, op school en erbuiten

BRUSSEL (ANP) - Kinderen vanaf zes jaar moeten vanaf maandag in België een mondkapje op, zowel in de schoolbanken als overal waar dat verplicht is, zoals in het openbaar vervoer. Volgens premier Alexander De Croo is dat nodig omdat het coronavirus op de scholen sterk rondwaart en kinderen ook de leerkrachten, hun ouders, grootouders en vrienden kunnen besmetten.

De basis- en kleuterscholen gaan ook vervroegd met kerstvakantie. Na 18 december krijgen de kinderen er een week bij, maakte De Croo na afloop van het Overlegcomité van de zes Belgische regeringen bekend. Maatregelen in het onderwijs was een groot discussiepunt in het overleg. Experts hadden aangeraden de basis- en kleuterscholen direct voor minstens tien dagen te sluiten. De federale regering was daar voor, maar de Waalse en Vlaamse regeringen niet.

Minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke was niet blij met het compromis. "We bereiken stilaan een plateau in het aantal besmettingen, dat is goed nieuws, maar de hoeveelheid virus in de maatschappij blijft wel te hoog", zei hij. "Vanuit het oogpunt om het vuur te blussen waar het brandt en de pijn van de zorg weg te nemen, is dit teleurstellend."

Aangescherpte regels

Op de scholen worden meer regels aangescherpt. Zodra er twee besmettingen zijn in een klas, moet die dicht. Ook komen er regels voor de ventilatie van het klaslokaal en het gebruik van een CO2-meter. Zodra er te weinig frisse lucht wordt gemeten in een klaslokaal moeten de kinderen naar buiten, letterlijk om even een luchtje te scheppen.

Het voortgezet onderwijs schakelt weer over op een gedeeltelijk hybride vorm. Onderwijs op afstand wordt gecombineerd met fysieke aanwezigheid.

In Vlaanderen zijn al meer dan honderd scholen de afgelopen week gesloten vanwege de besmettingen en personeelsuitval. Zowel personeel als leerlingen zijn zelf ziek of moeten thuis in quarantaine vanwege zieke gezinsleden.

Meer uit Buitenland

Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

43 minuten geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

44 minuten geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

1 uur geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

3 uur geleden
BBC wil smaadzaak Trump laten seponeren

LONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.

3 uur geleden
EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Amnesty wil verantwoording VS over aanval op Iraanse school

MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.

5 uur geleden