Reuters: onderdelen en foto's Apple iPhone 18 Pro op dark web
SAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
Het datalek kan gevolgen hebben voor de zorgvuldig georganiseerde productie van de iPhone, waarvoor Apple samenwerkt met een groot wereldwijd netwerk van leveranciers. Ook kan het de relatie tussen Apple en Tata Electronics onder druk zetten. Apple houdt informatie over zijn toeleveringsketen streng geheim.
Bovendien krijgen concurrenten, vervalsers en andere leveranciers mogelijk inzicht in welke bedrijven welke onderdelen voor de iPhone maken.
Datalek
Apple presenteert naar verwachting in september de iPhone 18 Pro en iPhone 18 Pro Max. Het datalek komt op een lastig moment voor het bedrijf. Vorige week verhoogde Apple al de prijzen van de iPad en MacBook vanwege de sterk gestegen kosten van chips. Marktkenners verwachten dat ook de prijzen van iPhones de komende maanden zullen stijgen.
Reuters meldde eerder al dat de ransomwaregroep World Leaks meer dan 200.000 bestanden van Tata op het dark web had geplaatst. Daarbij zaten ontwerpdocumenten van oudere iPhones en onderdelen van Tesla, eveneens een klant van Tata. Ook zouden documenten van chipmakers TSMC en Qualcomm zijn buitgemaakt. Beide bedrijven leveren onderdelen voor iPhones.
Uit nieuwe documenten blijkt dat minstens zes bestanden een gedetailleerd overzicht bevatten van onderdelen van de iPhone 18 Pro en de bedrijven die deze leveren. Het gaat onder meer om chips op het moederbord en onderdelen van de batterij en camera's.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft de selectiecriteria om mogelijke fouten bij WIA-uitkeringen te onderzoeken verruimd. Door de aanpassing krijgen 13.000 mensen die al gehoord hadden dat hun uitkering niet gecontroleerd hoefde te worden, nu alsnog een handmatige controle. Deze mensen worden in oktober geïnformeerd.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat overheden bij aanbestedingen kwaliteit meer laten meewegen en niet meer alleen op prijs selecteren. Ook wordt de aanbestedingsprocedure eenvoudiger gemaakt. Overheden worden aangemoedigd Europese producten of diensten in te kopen, maar worden daartoe niet verplicht. Dat stelt de Commissie voor in haar woensdag gepresenteerde Wet op de Overheidsaanbestedingen.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair heeft dinsdag 260 vluchten moeten annuleren door de storing bij de Britse luchtverkeersleiding. Dat heeft tot een direct verlies van 2,5 tot 3 miljoen pond (zo'n 3 tot 3,5 miljoen euro) geleid, zegt topman Michael O'Leary. De topman verwacht ook woensdag nog tientallen vluchten te moeten annuleren doordat bemanningen zich op verkeerde locaties bevinden.
49 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de miljardair en oprichter van gamegigant Smilegate veroordeeld tot het betalen van een schikking van 2,55 biljoen won (omgerekend 1,6 miljard euro) aan zijn vrouw. Daarmee lijkt de grootste echtscheiding in de geschiedenis van het land aanstaande. Beide partijen kunnen nog in beroep gaan tegen het vonnis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie is weer gestegen tot boven de 100 dollar. Dat is voor het eerst sinds eind juli. De prijs is deze maand opgelopen doordat de Verenigde Staten en Iran elkaar blijven aanvallen.
1 uur geledenCAIRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is van plan zijn eerste grootschalige datacenter voor kunstmatige intelligentie (AI) te bouwen. Het gaat om een faciliteit ter waarde van 1 miljard dollar, waarbij gebruik wordt gemaakt van de technologie van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft terecht de overname van onlinereisbureau Etraveli door reisgigant Booking Holdings geblokkeerd, concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie woensdag. De Europese Commissie gaf in 2023 geen toestemming voor de overname van 1,6 miljard euro voor Etraveli. Het zou Booking te machtig maken, beargumenteerde het dagelijks bestuur van de EU.
2 uur geleden