
Van zedendelicten verdachte dansdocent spreekt van heksenjacht
GRONINGEN (ANP) - De eigenaar van een grote dansschool in Groningen ontkent dat hij seksuele handelingen heeft verricht met leerlingen en docenten. Khalid A. (38) zou sinds 2015 dertien personen hebben verkracht of aangerand, of pogingen daartoe hebben gedaan. Dat gebeurde onder andere tijdens stretchoefeningen. "Klopt niet", stelt A. dinsdag in de rechtbank in Groningen.
A. runde Groningen Dance Center (GDC), dat inmiddels is gesloten, sinds 2004. Sommige slachtoffers dansten er al jaren en kende hij goed. Bij GDC werd onder meer hiphop, breakdance, moderne dans en ballet gegeven. Voor de sluiting telde de school ruim 450 leerlingen en dertien docenten. De meeste instructeurs waren er eerst leerling. De school is elders voortgezet, onder leiding van anderen.
De meeste slachtoffers waren minderjarig. Volgens het Openbaar Ministerie maakte A. misbruik van zijn positie. Hij zou tegen sommige slachtoffers hebben gezegd dat zij hun ambities - om bijvoorbeeld als professioneel danser in Amerika te werken - zonder hem niet zouden bereiken. De rechter maakte uit getuigenverklaringen op dat A. op een voetstuk stond. Ook waren leerlingen bang voor hem omdat hij zeer kritisch kon zijn.
Privé-contact
A. zei dat er een-op-een stretchen met hem plaatsvond, maar op verzoek van de ander en niet achter gesloten deuren. Ook had hij privé-contact met sommige leerlingen en voerde vaderlijke gesprekken met hen. A. was naar eigen zeggen betrokken bij zijn leerlingen. "Maar ik hield wel een bepaalde afstand." Opmerkingen die hij maakte over iemands lichaam hadden volgens hem geen seksuele lading.
In 2017 kwam het gedrag van A. al ter discussie te staan binnen de dansschool. Zo zou hij bij massages te ver gaan en oneerbare voorstellen hebben gedaan. Volgens A. werden zaken verkeerd geïnterpreteerd en verdraaid en was er een heksenjacht. In het najaar van 2020 raakte A. opnieuw in opspraak en werden er aangiftes gedaan. Hij zit sinds september in voorarrest.
Groepsdruk
A. stelt dat een paar oud-docenten hem zwart willen maken en de rest hebben aangespoord aangifte te doen. "Dan zou de zaak sterker worden. Er was groepsdruk. Maar ik neem de anderen niks kwalijk. Ze zijn meegesleept."
Het OM komt donderdag met de strafeis.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - In Helmond wordt in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hebben zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
59 minuten geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiëntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 53-jarige man uit Zwolle is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel voor het jarenlang misbruiken van zijn zoon. Het misbruik vond volgens het slachtoffer tussen de vierhonderd en vijfhonderd keer plaats. De 52-jarige moeder van de jongen kreeg drie jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze spant een rechtszaak aan tegen de gemeente Amsterdam omdat de stad volgens het initiatief de groei van het massatoerisme onvoldoende aanpakt. Amsterdam had van de groep tot dinsdag de tijd gekregen om zich te houden aan de eigen verordening uit 2021.
2 uur geledenREUSEL (ANP) - Op meerdere locaties waren dinsdagmiddag natuurbranden. Het ging onder meer om Oss in Brabant en Heerde op de Veluwe. De brandweer heeft ze geblust.
2 uur geleden