Van Wolfswinkel na vertrek Pröpper aanvoerder tegen Salzburg
SALZBURG (ANP) - Ricky van Wolfswinkel draagt dinsdag in de derde voorronde van de Champions League tegen Red Bull Salzburg de aanvoerdersband van FC Twente. Dat meldde trainer Joseph Oosting op een persconferentie in aanloop naar het duel. Twente heeft een nieuwe aanvoerder nodig nu Robin Pröpper naar Rangers FC is vertrokken.
"Ricky is de informele leider, hij verbindt en is tactisch enorm sterk", aldus Oosting over Van Wolfswinkel. "Dat is soms onzichtbaar. Dat is een kwaliteit, dat je mensen zo neer kunt zetten en zo kan aanspreken dat ze hun verantwoordelijkheid pakken."
De 35-jarige Van Wolfswinkel is blij met het in hem gestelde vertrouwen. "Robin was als een van de leiders enorm belangrijk. Hij laat een gat achter, maar dat gaat opgevuld worden", zei de spits, die vindt dat meerdere spelers de band kunnen dragen. "Er zijn genoeg jongens die een leidende rol hebben en ook allemaal op hun eigen manier."
Red Bull Salzburg begint het duel als favoriet, maar dat vindt Oosting niet erg. "Het moge duidelijk zijn dat Red Bull Salzburg een gevestigde naam is in het voetbal. Dat zie je in de filosofie en ze hebben al jarenlang in de Champions League gespeeld. Maar dat wil niet zeggen dat wij er niet alles aan gaan doen om de volgende ronde te halen", sprak de trainer. "We hebben enorm geknokt voor die derde plaats in de Eredivisie. We zijn er klaar voor. We moeten een grote wedstrijd kunnen spelen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
53 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
4 uur geleden