Van Wolfswinkel na vertrek Pröpper aanvoerder tegen Salzburg
SALZBURG (ANP) - Ricky van Wolfswinkel draagt dinsdag in de derde voorronde van de Champions League tegen Red Bull Salzburg de aanvoerdersband van FC Twente. Dat meldde trainer Joseph Oosting op een persconferentie in aanloop naar het duel. Twente heeft een nieuwe aanvoerder nodig nu Robin Pröpper naar Rangers FC is vertrokken.
"Ricky is de informele leider, hij verbindt en is tactisch enorm sterk", aldus Oosting over Van Wolfswinkel. "Dat is soms onzichtbaar. Dat is een kwaliteit, dat je mensen zo neer kunt zetten en zo kan aanspreken dat ze hun verantwoordelijkheid pakken."
De 35-jarige Van Wolfswinkel is blij met het in hem gestelde vertrouwen. "Robin was als een van de leiders enorm belangrijk. Hij laat een gat achter, maar dat gaat opgevuld worden", zei de spits, die vindt dat meerdere spelers de band kunnen dragen. "Er zijn genoeg jongens die een leidende rol hebben en ook allemaal op hun eigen manier."
Red Bull Salzburg begint het duel als favoriet, maar dat vindt Oosting niet erg. "Het moge duidelijk zijn dat Red Bull Salzburg een gevestigde naam is in het voetbal. Dat zie je in de filosofie en ze hebben al jarenlang in de Champions League gespeeld. Maar dat wil niet zeggen dat wij er niet alles aan gaan doen om de volgende ronde te halen", sprak de trainer. "We hebben enorm geknokt voor die derde plaats in de Eredivisie. We zijn er klaar voor. We moeten een grote wedstrijd kunnen spelen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
1 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
4 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
20 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
21 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
23 uur geleden