Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel: laatste woord nog niet gezegd over geweld Amsterdam

Van Weel: laatste woord nog niet gezegd over geweld Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters blijft "weerzinwekkend en duister", zegt minister David van Weel (Justitie). "Dat dit soort geweldsincidenten plaatsvinden in ons land, in Amsterdam in 2024, is echt zorgelijk. Daar is het laatste echt nog niet over gezegd."

Maandag komt de kabinetsploeg van premier Dick Schoof bijeen voor de ministerraad, waarin de situatie van de afgelopen dagen in Amsterdam ook wordt besproken. "Dit antisemitisme, mensen achterna zitten vanwege wie ze zijn, dat gaan we echt niet tolereren." Net als collega-bewindspersonen wijst Van Weel naar het onderwijs en integratie als manieren om antisemitisme te bestrijden.

De minister kondigde vrijdag aan nog deze week met een nieuwe strategie tegen antisemitisme te komen. Dat gaat volgens hem "niet alleen maar over repressie of aanpakken van incidenten", maar ook over de vraag "hoe beschermen we het Joodse leven in Nederland".

Meer uit Binnenland

Partijleiders: vertrouwen gegroeid bij overleg Zwaluwenberg

HILVERSUM (ANP) - Het vertrouwen tussen de partijleiders van D66, VVD en CDA is volgens henzelf gegroeid met hun overleg op landgoed De Zwaluwenberg. Dat benadrukten ze alle drie toen ze na een overleg met overnachting naar buiten kwamen. Over wat er inhoudelijk is besproken, wilden ze niets kwijt.

19 minuten geleden
OM in hoger beroep tegen deel verdachten in soevereinenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak van zes van de tien verdachten in een proces dat draait om een groep vermeende soevereinen. De rechtbank legde eind november straffen op tot 3,5 jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. Aanhangers van het soevereine gedachtengoed keren zich af van de overheid en zouden bereid zijn daarbij geweld te gebruiken.

32 minuten geleden
Schoof voorzichtig optimistisch over Oekraïne-top in Berlijn

SCHIPHOL (ANP) - Premier Dick Schoof is "positief gestemd" over de onderhandelingen tussen Oekraïne en de Verenigde Staten over een einde aan de oorlog, waarbij hij maandagavond aanschuift. Hij hoort dat de besprekingen goed verlopen "en ik hoop dat we dat vanavond ook met elkaar kunnen afronden", zei Schoof voor vertrek naar Berlijn.

40 minuten geleden
OM: Stint meest kwetsbare vervoermiddel

DEN BOSCH (ANP) - "De Stint is het meest kwetsbare vervoermiddel dat op de Nederlandse wegen rijdt", zei de officier van justitie op de vierde zittingsdag van de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch. "Dat brengt een bijzondere verantwoordelijkheid met zich mee en een bijzondere zorgplicht. Een zorgplicht die beide verdachten jarenlang onvoldoende serieus hebben genomen."

54 minuten geleden
OM: uitspraken Nobel en Schoof na Ajax - Maccabi niet strafbaar

DEN HAAG (ANP) - De uitspraken van demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel (VVD) van Participatie en Integratie en demissionair minister-president Dick Schoof na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi in Amsterdam zijn niet strafbaar. Volgens het Openbaar Ministerie waren uitlatingen over onder anderen islamitische jongeren "beledigend, maar mochten zij deze vanuit hun functie en binnen het maatschappelijk debat doen".

1 uur geleden
Verdachte dodelijke steekpartij Rotterdam in 2003 komt vrij

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam stelt de 52-jarige Sofian A., verdacht van een dodelijke steekpartij in 2003, op vrije voeten. Vrijdag vroeg het Openbaar Ministerie A. te ontslaan van rechtsvervolging omdat hij het geweld uit zelfverdediging zou hebben gepleegd. A. komt vrij in afwachting van het vonnis in zijn zaak.

1 uur geleden
CDA steunt aanpassing Van Weel aan strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Het CDA steunt de aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt aan het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Daarmee komt een meerderheid voor de zogeheten novelle waarin dit staat in zicht. Ook de PVV lijkt bereid voor te stemmen.

1 uur geleden