Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Weel: laatste woord nog niet gezegd over geweld Amsterdam

Van Weel: laatste woord nog niet gezegd over geweld Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters blijft "weerzinwekkend en duister", zegt minister David van Weel (Justitie). "Dat dit soort geweldsincidenten plaatsvinden in ons land, in Amsterdam in 2024, is echt zorgelijk. Daar is het laatste echt nog niet over gezegd."

Maandag komt de kabinetsploeg van premier Dick Schoof bijeen voor de ministerraad, waarin de situatie van de afgelopen dagen in Amsterdam ook wordt besproken. "Dit antisemitisme, mensen achterna zitten vanwege wie ze zijn, dat gaan we echt niet tolereren." Net als collega-bewindspersonen wijst Van Weel naar het onderwijs en integratie als manieren om antisemitisme te bestrijden.

De minister kondigde vrijdag aan nog deze week met een nieuwe strategie tegen antisemitisme te komen. Dat gaat volgens hem "niet alleen maar over repressie of aanpakken van incidenten", maar ook over de vraag "hoe beschermen we het Joodse leven in Nederland".

Meer uit Binnenland

Zelensky pleit in Kamer voor rekenschap Russische oorlogsdaden

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft er in de Tweede Kamer voor gepleit dat Rusland verantwoordelijk wordt gehouden voor zijn oorlogsdaden. Hij vroeg Tweede Kamerleden en senatoren om pogingen te steunen om Rusland juridisch rekenschap te laten afleggen. "Gerechtigheid moet centraal staan bij het beëindigen van de oorlog."

28 minuten geleden
Hans Schiffers ontvangt dit jaar Marconi Oeuvre Award

HILVERSUM (ANP) - Hans Schiffers krijgt dit jaar de prestigieuze Marconi Oeuvre Award. Dat heeft AVROTROS, die de uitreiking van de prijs organiseert, dinsdag bekendgemaakt. De jury roemt Schiffers om het feit dat hij "al vier decennia, onafgebroken, een constante en toonaangevende kracht binnen de Nederlandse radio is".

30 minuten geleden
Advocaat: OM laat aangeefster zaak-Borsato in de steek

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Peter Plasman, raadsman van de aangeefster in de zedenzaak tegen Marco Borsato, vindt het lastig te verteren dat het Openbaar Ministerie afziet van hoger beroep in de zaak.

46 minuten geleden
Advocaten: Stint voor ongeluk in Oss niet op hol geslagen

DEN BOSCH (ANP) - Het ongeluk op de spoorwegovergang in Oss, dat in september 2018 vier kinderlevens kostte, is niet veroorzaakt door een op hol geslagen Stint. Dat benadrukte advocaat Carry Knoops dinsdag in de inleiding van het pleidooi van het verdedigingsteam op de vijfde zittingsdag in de Stint-zaak.

1 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in zedenzaak tegen Marco Borsato

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep in de zaak tegen Marco Borsato. Dat heeft het OM dinsdag bekendgemaakt. Justitie verwacht "dat er een zeer kleine kans is dat het hof, bij de behandeling van de zaak in hoger beroep, wel tot een veroordeling zou komen".

1 uur geleden
Raad van Europa: al zeker 86.000 claims voor schade in Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Bij het register van de Raad van Europa voor schade geleden in Oekraïne zijn al zeker 86.000 claims binnengekomen. Dat zegt secretaris-generaal Alain Berset in Den Haag.

1 uur geleden
Fors meer asielzoekers in Ter Apel, dwangsom naar 2,5 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is omhooggeschoten. In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 2114 mensen in het aanmeldcentrum. Dat zijn er 146 meer dan de nacht ervoor.

1 uur geleden